Praca w domu

W ostatnim czasie ze wszystkich stron jesteśmy bombardowani słowem kryzys, które zdaje się być odmieniane przez wszystkie przypadki. I nawet jeśli jeszcze nie odczuliśmy go na własnej skórze to coraz częściej zaczynamy myśleć o tym jak się przed skutkami spowolnienia gospodarczego zabezpieczyć. Odwlekamy zatem w czasie wszelkie większe zakupy, które wcześniej planowaliśmy, a teraz wolimy przetrzymać uzbierane na ten cel pieniądze. I tak wstrzymujemy się z zakupem nowego samochodu, telewizora plazmowego, a wakacje spędzimy w tym roku na Mazurach zamiast wypadu do egzotycznego kraju.

Możliwe też, że rozglądamy się za podjęciem dodatkowej pracy, która umożliwiłaby nam uzyskiwanie dodatkowego dochodu. W ostatnim czasie coraz bardziej staje się też popularna praca w domu. Kto tylko może łapie dodatkowe zlecenia, czy to przy tłumaczeniach, czy projektowaniu stron internetowych czy jeszcze innych zajęciach. Wymaga to niewątpliwie wiele poświęcenia, a czas wolny skraca nam się niemiłosiernie, co na pewno wpływa na podwyższony poziom stresu, którego doświadczamy.

Jednak nie wszystkie osoby mogą łatwo podjąć pracę dodatkową. W przypadku braku konkretnego zawodu trudno jest bowiem przekonać potencjalnego pracodawcę do zatrudnienia nas zdalnie. W takim przypadku pozostaje nam podjęcie dodatkowej pracy dostępnej w Internecie. Można na przykład zarabiać poprzez płatne ankiety, których wypełnianie może przynieść nam kilkadziesiąt złotych. Nie są to może wielkie kwoty, ale pozwolą podreperować domowy budżet.

Przede wszystkim jednak, nie należy załamywać się z powodu kryzysu. Tak to już jest w gospodarce, że co parę lat występują cykle – raz jest hossa, raz jest bessa. Hossy doświadczaliśmy 2 lata temu, kiedy panowała wszechobecna euforia, rosły pensje, spadało bezrobocie, wszyscy kupowali mieszkania. Teraz podczas bessy panuje spory pesymizm, ale należy pocieszyć się tym, że bessa tak jak ówcześnie hossa kiedyś minie i nastaną lepsze czasy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Praca w domu”

  1. Asiunia-dobry pracownik;):

    Miła i rzetelna 16 latka rozniesie ulotki, poskleja koperty,poskłada długopisy, bądź podejmie się innej pracy w okresie wakacji;)
    * podda się także jako “głowa”, modelka przy strzyżeniu (to akurat za darmo;) )

Napisz komentarz lub opinię na forum: