Praca w Zielonej Górze

Do niedawna bardzo ciężko było znaleźć atrakcyjną i dobrze płatną pracę w Zielonej Górze. Praca w Zielonej Górze kojarzyła się przede wszystkim z pracą w hipermarketach, które wyrastają w mieście jak grzyby po deszczu. Po hipermarketach przyszła pora na wielkie galerie handlowe – już wkrótce w Zielonej Górze otwarty zostanie Focus Park, w którym zatrudnione zostanie około 500 osób. Jest to praca związana z handlem, co dla miasta nazywanego akademickim z racji tego, że znajduje się tu Uniwersytet Zielonogórski nie jest zbyt wielkim polem do popisu. Bo czy w wielkiej galerii handlowej pracę może znaleźć absolwent inżynierii środowiska lub matematyki? Raczej nie.
Pomimo tego, że w Zielonej Górze nie zbyt wielu atrakcyjnych miejsc pracy, to w prasie i w Internecie można znaleźć bardzo dużo ogłoszeń firm poszukujących pracowników do galerii Focus Park.
Po wielu latach zastoju inwestycyjnego i zamykaniu kolejnych fabryk w Zielonej Górze zaczęli pojawiać się inwestorzy. Do tej pory inwestorzy lokowali swoje fabryki w specjalnej strefie w okolicach Nowej Soli i Słubic, teraz zaczynają inwestować w Zielonej Górze. Efektem jest spadek bezrobocia, który wynosi około 6% i ciągle spada.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: