Pręty i profile aluminiowe

Zastanawialiście się kiedyś nad tym jak powstają pręty i profile aluminiowe (albo w ogóle czym są profile aluminiowe) lub czym tak naprawdę jest poliwęglan i jakie ma właściwości? Nie? A chcielibyście może się tego dowiedzieć? Jeśli odpowiadacie twierdząco na to ostatnio pytanie, nowy program rozrywkowo- edukacyjny przygotowany przez jedną ze stacji komercyjnych jest wprost stworzony dla Was. Podczas programu znani ludzie będą się zmagać z pytaniami w rodzaju: „jak powstają pręty?”, „z czego składa się poliwęglan?” itd. Będą także doświadczalnie sprawdzać jak to wszystko działa w rzeczywistości i sami będą mogli przy okazji stworzyć coś z niczego. Wszystkie doświadczenia będą przeprowadzane oczywiście pod okiem specjalistów z danej dziedziny i mogę zdradzić, że twórcom udało się zaprosić do programu wiele prawdziwych sław naukowych, dzięki którym żadna zawiła kwestia nie będzie dla telewidzów już tak bardzo zawiła.

Zapraszamy do oglądania programu, a już od pierwszego odcinka pręty, profile aluminiowe i poliwęglan nie będą miały przed Wami żadnych, najmniejszych nawet tajemnic! Wreszcie będziecie wiedzieć o czym mówią do Was Wasze dzieci i będziecie w stanie pomóc im w pracy domowej, albo po prostu zaspokoicie swoją ciekawość. Niezależnie od motywów, którymi się będziecie kierować, zapraszamy przed telewizory w wszystkie niedziele o godzinie 16:30! Nie zawiedziecie się na pewno.

Zapowiedź programu, którą przytoczyłam powyżej wydaje mi się bardzo ciekawa i interesująca i myślę, że tego rodzaju program ma szansę odnieść w Polsce sukces. Podoba mi się to, że twórcy programu chcą przy okazji serwowania rozrywki przemycić do umysłów telewidzów odrobinę rzeczywistej wiedzy o świecie nas otaczającym. W jaki sposób będą to robić i czy im się to rzeczywiście uda, przekonamy się już niebawem, ale myślę, że sam pomysł jest bardzo dobry. Jest dobry tym bardziej, że coraz mniej programów edukacyjnych jest emitowanych w naszej telewizji (a przede wszystkim w telewizji publicznej!). Być może teraz zacznie się to powoli zmieniać.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: