Prywatna służba zdrowia?

O tym, że usługi medyczne to dobry pomysł na biznes nie trzeba nikogo przekonywać, jednak w Polsce, jest to równocześnie biznes niezwykle trudny i nieprzewidywalny, gdyż z jednej strony wciąż jeszcze pokutuje przekonanie, iż służba zdrowia powinna być zarówno bezpłatna i państwowa, jak i równocześnie na najwyższym możliwym poziomie i łatwo dostępna.

Każdy, kto kiedykolwiek doświadczył kontaktu z czymś, co jest państwowe i z czymś co jest na wysokim poziomie, ten doskonale wie, że są dwie różne rzeczy, jednak rzeczywistość sobie, a oczekiwania społeczne sobie.
Niezależnie jednak od powyższego istnieją gałęzie medycyny, na których nawet teraz już można doskonale zarabiać.

Świetnym przykładem może być tutaj stomatologia, jak bowiem pokazują najnowsze badania już siedmiu na dziesięciu Polaków przyznaje, iż jeśli chodzi o leczenie zębów korzystają oni z usług prywatnych praktycznie nigdy nie odwiedzając publicznych dentystów.

Warto także zwrócić uwagę, że jeszcze silniejsza jest to tendencja, gdy w grę wchodzi stomatologia dziecięca, bowiem dziewięciu na dziesięciu rodziców przyznaje, że zęby swoich pociech leczą tylko i wyłącznie prywatnie. Po części wynika to z naturalnej troski rodziców o swoje potomstwo, po części zaś z chęci zaoszczędzenia im stresu jakim jest leczenie w państwowych przychodniach, gdzie część sprzętu pamięta jeszcze czasy, gdy żeby wyrywał kowal, a mimo tego (oraz niskiej frekwencji ze strony pacjentów) na zabiegi trzeba czasami oczekiwać całymi miesiącami. Jeśli zatem planujemy powiązać nasz biznes z usługami zdrowotnymi, to warto zadbać o to, aby naszymi pierwszymi pracownikami byli stomatolog i ortodonta, z pewnością bardzo szybko zwrócą nam się poniesiona na rozkręcenia biznesu koszta.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: