Przeniesienie ofe nie jest trudne

Przeniesienie ofe do funduszu zajmującego pierwsze miejsce w rankingach jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zwiększenie swojej emerytury. Im wcześniej zdecydujemy się zainwestować nasze pieniądze w dobry otwarty fundusz emerytalny, tym szybciej i skuteczniej nasze pieniądze będą inwestowane i będą szybko procentowały na naszym koncie. Przeniesienie ofe nie powinno jednak odbywać się pochopnie. Należy dokładnie rozważyć wszystkie argumenty za i przeciw, aby zmiana ofe na właściwy fundusz okazała się dla na najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Przeniesienie ofe powinniśmy dokonać w momencie, kiedy nasz wcześniejszy fundusz jest dla nas niekorzystny. A rzeczywiście dość często taki jest, ponieważ o jego wyborze to nie my decydowaliśmy, ale został nam automatycznie i drogą losowania przydzielony przez ZUS. Na szczęście przeniesienie ofe nie jest trudne, wystarczy odrobina dobrej woli i chęć pomnażania swoich pieniędzy w funduszu o wysokiej stopie procentowej. Dlatego też, jeżeli przeniesienie ofe kogoś przeraża ze względu na ilość biurokracji i skomplikowane procedury, powinien wiedzieć, że wcale tak nie jest.

Ze zmianą otwartego funduszu wiąże się tak zwana wypłata transferowa, czyli przeniesienie środków, które znajdują się na naszym obecnym koncie do innego funduszu. Transferowe wypłaty, jakie zachodzą między ofe, mają miejsce 4 razy w ciągu roku, co wpływa na fakt, że zmiana ofe może zajść nie więcej niż 4 razy w roku. Gdy decydujemy się na zmianę, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na stopę procentową i miejsce, jakie zajmuje dany fundusz emerytalny w rankingach, ale także na jego akcjonariuszy. Wiarygodni przedstawiciele reprezentują wysoki poziom organizacyjny instytucji i dają pewność, że zmiana ofe nie pójdzie na marne.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: