Przydomowa oczyszczalnia ścieków – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Decyzja, czy warto zamontować oczyszczalnie ścieków zamiast szamba, nie należy do decyzji prostych. Zazwyczaj wiąże się ze znacznym jednorazowym wydatkiem. Jednak jak tylko wykonamy samodzielnie kilka niezbędnych obliczeń i przekonamy się, że w ciągu 2-3 lat cała inwestycja całkowicie nam się zwróci i będzie znacznie bardziej opłacalna niż szambo, staniemy przed wyborem odpowiedniej oczyszczalni ścieków. Oto na co powinniśmy zwrócić uwagę.

Wszystkie oczyszczalnie ścieków posiadają swoje parametry – należy wybierać takie, które charakteryzują się wysokimi współczynnikami oczyszczania oraz takie, które w znacznym stopniu, a nawet całkowicie redukują przykre zapachy. Dobre jakościowo oczyszczalnie ścieków powinny być serwisowane jedynie raz do roku. W porównaniu do szamba, które trzeba opróżniać co kilka tygodni, jest to prawdziwy luksus. Zwróćmy na to szczególną, gdyż aby komfortowo korzystać z oczyszczalni, należy wybrać produkt z gwarancją jakości i serwisu nie częstszego niż 12 miesięcy (na rynku dostępne są także oczyszczalnie, w których trzeba usuwać osad nie częściej niż 3 lata). Ostatnim elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego wykonana jest dana domowa oczyszczalnia ścieków – od niego zależy jej wytrzymałość oraz wygoda montażu.

Jeżeli wiemy, jaka powinna być nasza oczyszczalnia ścieków i podczas zakupu będziemy pamiętali, na co należy zwrócić uwagę z zakupionego i zamontowanego produktu będziemy w spokoju cieszyli się latami.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: