Zapotrzebowanie na psycholga

Koniec XIX wieku. Freud leczy nerwicę, i jest pierwszym tak znanym naukowcem, który zajmuje się problemami psychiki. Jego psychoanaliza w następnym stuleciu zawojuje świat. Powstaną setki klonów i setki nowych narzędzi psychoterapeutycznych: terapia poznawczo – behawioralna, terapia gestalt, ustawienia rodzinne i wiele wiele innych. Skąd ta niebywała popularność?

Niestety, w dużej mierze jest to spowodowane, bardzo zwiększoną zachorowalnością na choroby psychiki, nasilaniem się ogólnych problemów psychologicznych. Tempo świata XXI wieku jest często za szybkie, więzi rodzinne ulegają rozluźnieniu, coraz częstsze rozwody, rozstania – to wszystko wystawia nas na poważną próbę. Nie bez znaczenia jest tu, paradoksalnie, standard życie, nowa medycyna i związana z nimi długowieczność. Żyjemy coraz dłużej, a już dawno zauważono, że im dalej od młodości, tym możliwość zachorowania np. na depresję większa.

Na szczęście liczba gabinetów psychologicznych, psychoterapeutycznych jest coraz większa. Psychoterapia nie jest już zarezerwowana dla ludzi ciężko chorych psychicznie, właściwie z każdym problemem możemy pójść do specjalisty i poprawić swój standard życia. Jednym z takich gabinetów jest Gabinet Psychologiczny Centrum-Ja w Warszawie. Doświadczeni psychologowie, profesjonalne podejście do każdego klienta, dyskrecja – to cechy, które wyróżniają Centrum-Ja. Jeśli jesteś z Warszawy i czujesz, że w Twoim życiu nie wszystko jest na swoim miejscu, warto spróbować. Zapraszamy!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: