Psycholog

Każdy z nas ma słabe punkty. Jedni potrafią je dostrzec i pracować nad ich poprawą, inni nie zdają sobie sprawy z ich istnienia. Jeszcze inni wiedzą o ich istnieniu ale w pełni je akceptują. Jest też grupa ludzi, którzy dostrzegają w sobie słabe punkty, ale mimo chęci i prób nie potrafią z nimi walczyć. Na szczęście istnieje taki zawód jak psycholog, który powinien być wykwalifikowaną osobą potrafiącą udzielić pomocy psychologicznej.
Jak wiadomo psycholog musi skończyć studia magisterskie na kierunku psychologii. Jednak to nie wystarczy. Pełne prawo do wykonywania zawodu psychologa uzyskuje się dopiero po odbyciu podyplomowego stażu zawodowego. Jest to niezbędne minimum dla każdego psychologa. Dodatkowo każdy psycholog może odbyć specjalizację zawodową lub przejść dodatkowe szkolenia z zakresu psychoterapii.
Naczelną wartością dla każdego psychologa jest dobro drugiego człowieka. Głównym zadaniem psychologa jest niesienie pomocy drugiemu człowiekowi, rozwiązywaniu jego problemów oraz poprawy psychicznej jakości jego życia. Bardzo ważnym elementem przy wyborze psychologa jest pełne zaufanie od tej osoby. Bo to właśnie psycholog będzie osobą, która będzie wiedziała o wszystkich naszych problemach. Ale dobry psycholog na pewno pomoże nam rozwiązać te problemy.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: