Ranking otwartych funduszy emerytalnych

Ranking otwartych funduszy emerytalnych jest kluczowym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę zanim wybierzemy OFE albo podejmiemy decyzję o zmianie otwartego funduszu emerytalnego. Ranking otwartych funduszy emerytalnych prezentuje zestawienie wszystkich funduszy emerytalnych obecnych na polskim rynku finansowym w oparciu o  efektywność podejmowanych przez nie działań.

Aktualny ranking otwartych funduszy emerytalnych możemy odnaleźć na stronie internetowej OFE do, którego należymy. W takiej sytuacji, należy jednak pamiętać, że otwarte fundusze emerytalne publikują u siebie jedynie zestawienia, w których wypadły bardzo dobrze albo chociaż przyzwoicie na tle konkurencji. W przeciwnym wypadku mijałoby to się z celem i zamiast pozyskiwać nowych klientów, OFE mogłyby tracić obecnych. Dlatego najlepiej poszukać obiektywnego źródła informacji i skorzystać informacji publikowanych na serwisach internetowych, które same w sobie nie oferują tego typu usług. Ranking  otwartych funduszy emerytalnych ulega dynamicznym zmianom – zależy on zmian na giełdzie papierów wartościowych, na której OFE inwestują cześć z wpłacanych prze klientów kładek.  Warto także zwrócić uwagę na to, czy dany ranking zawiera dane krótkoterminowe czy długoterminowe. W sposób oczywisty te drugie są znacznie bardziej wartościowe, gdyż prezentują potencjał, jaki posiadają dane otwarte fundusze emerytalne.

Analizują dowolny ranking otwartych funduszy emerytalnych, pamiętajmy o czynnikach zewnętrznych, W chwili obecnej, kiedy doświadczamy ogólnoświatowego kryzysu, zauważymy, że mniejsze OFE osiągają lepsze wyniki. Jednakże powinniśmy pamiętać i tym, że większe OFE w okresie bessy tracą więcej, natomiast w czasie zyskują więcej, gdyż dysponują większą ilością aktywów.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: