Rozsądne wydawanie pieniędzy

Każdy z nas chciałby zarabiać więcej. Bardzo często mamy wrażenie, że generowane przez nas miesięczne przychody są całkowicie niewystarczające na życie na godziwym, przynajmniej przeciętnym poziomie. Jak się jednak okazuje, bardzo często może być to wina nas samych, a nie zbyt niskich płac.

Dopóki nie nauczysz się rozsądnie wydawać pieniędzy i kontrolować swojego budżetu, wtedy obojętnie ile byś nie zarabiał, zawsze będziesz cierpiał na ich niedobór. Spróbuj wprowadzić w swoje życie kilka prostych zasad, które w krótkim czasie pomogą Ci zredukować niepotrzebne wydatki i w dużym stopniu podreperować finanse osobiste i ilość oszczędności.

Polowanie na przeceny, czy też zakupy w dyskontach nie są powodem do wstydu. Znajdziesz w nich bowiem ogromną ilość dobrych jakościowo produktów po o wiele niższych cenach niż w zwyczajnych sklepach, czy też delikatesach. Staraj się regularnie kontrolować swoje wydatki i ustal sobie sztywne limity ile w przeciągu miesiąca jesteś w stanie wydać na relaks, przyjemności i rozrywkę, a ile musi zostać Ci na opłacenie rachunków i innych stałych należności. Jeśli każda decyzja o wydaniu kolejnej złotówki będzie przemyślana, wtedy pieniądze przestaną się przelewać przez palce.

W swoim własnym planie budżetowym musisz przewidzieć także przyszłe wydatki związane z urodzinami, świętami, rocznicą, czy też wyjazdem na wakacje. Odkładaj z góry ustaloną kwotę każdego miesiąca, którą będziesz później na nie przeznaczał – dzięki temu nie zabraknie Ci na nie środków.

Nie możesz dać omamić się reklamie. Bycie w pełni świadomym klientem, który zna swoje potrzeby i wie jakie dobra i usługi pozwolą mu na uzyskanie zadowolenia na odpowiednim pułapie pozwoli Ci ograniczyć zakup tak naprawdę niepotrzebnych towarów.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Rozsądne wydawanie pieniędzy”

  1. nancy:

    Oj, wielu Rodakom by się przydała wiedza i mobilizacja do kontrolowania swoich wydatków. Może przestaliby w końcu narzekać 🙂
    Bardzo fajny artykuł może szkoda, że taki krótki 🙂

Napisz komentarz lub opinię na forum: