Samsung Wave – prawdziwy kombajn multimedialny

O telefonach komórkowych moglibyśmy pisać bardzo wiele. Od tych z czarno-białym wyświetlaczu aż po ekrany wysokiej rozdzielczości i na dodatek dotykowe. Technologia komórkowa zmieniła się na przełomie praktycznie 10 lat. No i mamy telefon którego doskonałym wykonaniem może pochwalić się firma Samsung.

Z dniem 1 maja 2010 maja na nasz rynek wchodzi telefon – albo jak wypadku osób które odchodzą już od tego terminu smart fon – oparty na systemie BadaOS  Samsung Wave. Nie jest to już wyposażony w standardowe funkcje telefon ale maszyna multimedialna wyposażona w jedyny taki system.  Dodatkowo urządzenie to zostało wyposażone w ponad 3 calowy ekran o rozdzielczości WVGA wykonany technologią Super AMOLED. Producenci nie mogą się również powstydzić wbudowanego aparatu fotograficznego o rozdzielczości 5 mega pieli. To bardzo dużo jak na urządzenie którego zastosowanie ma być do dzwonienia. Prawdziwe biuro jakie możemy mieć w tym telefonie może mieć pojemność nawet 8 GB które możemy zmieścić na naszej karcie pamięci umieszczając ją w telefonie. Doskonałe parametry pozwalają nagrywać filmy w jakości HD – 30 klatek na sekundę. Jako pierwszy na świecie telefon wyposażono Samsunga wave w system bluetooth 3.0 czyli najszybszy dotychczas  możliwy sposób przesyłania informacji pomiędzy telefonami. W pierwszym dniu sprzedaży trzeba było zapłacić za urządzenie 430 euro, dziś już ta cena spadła. Na aukcjach internetowych widać, że wraz ze spadkiem ceny przybywa chętnych do posiadania tego urządzenia.

Przedstawiliśmy tylko nieliczne możliwości prawdziwej maszyny multimedialnej oraz biurowej jaką jest Samsung Wave. Nie możemy zapomnieć ze aby posiadać takie urządzenie musimy sporo zapłacić. Dodatkowo decydując się na zakup urządzenia musimy wiedzieć, że system Bada OS jeszcze w naszym kraju nie jest tak bardzo rozwinięty że bez problemu dostaniemy do niego aplikacje bądź gry.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: