Sauna w domu? Nie tylko dla bogatych

Najwspanialszą formą relaksu jest wypoczynek w saunie. Każdy kto zaznał choć kilku chwil ukojenia podczas kąpieli w gorących cząsteczkach pary wodnej wie jak cenny jest ten czas, choć płynie za szybko. Dzisiejsze czasy nie są dla nas łatwym okresem. Żyjemy w ciągłym pośpiechu, pracujemy bez wytchnienia, ubiegamy się o wyższe stanowiska w pracy by nasze zarobki zapewniły nam godne życie. Biura zapełniają się jednostkami o świeżych pomysłach, nowym spojrzeniu na rzeczywistość, pragniemy rozwoju i innowacyjności. Jednak wszystko to co poświęcamy ciężko i wytrwale pracując skutkuje niestety brakiem czasu dla swojej osoby.  Tłumimy w sobie chęć wypoczynku na koszt dalszej pracy.

Wycieczka do publicznej sauny w tym wypadku pozostaje odległym, zamazanym w naszych myślach obrazem. Jest to miejsce do którego być może przez wir pracy w swoim życiu nigdy nie zawitamy.  Jednak sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej, gdy trasa na sauniany wypoczynek skróci się do kilkunastu kroków. Mam tu na myśli oczywiście prywatną saunę w domu.

Obecnie na rynku działa wiele firm, które tytułują się jako producenci saun. Przeglądając internet możemy w prosty sposób odnaleźć  pożądaną przez nas firmę trudniącą się projektowaniem i montażem sauny w domach. Przykładowy producent saun zadba o wszystkie potrzebne środki, natomiast my co jest w pełni oczywiste musimy zadbać o potrzebne nakłady finansowe. Sauna może zostać poniekąd wbudowana do łazienki, jeśli istnieje odpowiednia na to przestrzeń. Często przeznaczamy na tego typu inwestycje nowe pomieszczenia, garaże, piwnice. Żeby zrealizować projekt i wybudować saunę należy przede wszystkim skupić się na odpowiednio poprowadzonej wentylacji, zabezpieczeniu ścian i podłóg oraz zakupie przystosowanego do pomieszczeń domowych pieca do sauny. Piec do sauny jest jedną z najdroższych części na które składa się całe pomieszczenie, ale jest on do zaoferowania również przez producenta sauny. Po ukończeniu prac budowlanych oraz wykończeniowych, nastąpi chwila na jaką z pewnością od dawien dawna czekaliśmy. Pierwszy „aktywny” wypoczynek w domowej saunie. Wtedy przyjdzie czas na ukojenie i pełne odprężenie, które jest tak niezbędne po ciążki dniu w pracy. Na te kilka chwil możemy oddać się zapomnieniu i przestać rozmyślać o pracy – o potrzebnych na dzień jutrzejszy raportach, kolejnych zebraniach i wystąpieniach przez ważnymi gośćmi. Możemy po prostu być sobą, we własnym domu, we własnej saunie – wyłożonej litym drewnem bądź marmurem, czując delikatną woń olejków aromatycznych, z dala od zgiełku dnia codziennego.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Sauna w domu? Nie tylko dla bogatych”

  1. PATRYKZ:

    Kiedyś tylko dla bogatych, teraz również dla średniaków finansowych, do których ja się zaliczam. Za saunę IRM-SH200 zapłaciliśmy 5 tyś. Jej instalacja polegała na umieszczeniu jej w odpowiednim miejscu i … tyle. Zdecydowaliśmy się na ten zakup bo uwielbiamy spa i z biegiem czasu chcemy je zorganizować we własnym domu. Czy się uda? Jeśli tylko pieniążki pozwolą… 😉

Napisz komentarz lub opinię na forum: