Serwis kultury postapokaliptycznej

Apokaliptyczne wizje znane są ludzkości od zarania dziejów. Wyobrażenia o kataklizmach zmiatających ludzkość z powierzchni Ziemi służyły początkowo jako narzędzie manipulacji społecznościami. Z czasem jednak apokalipsa i postapokalipsa wpisały się na stałe do kultury rozrywkowej i z powodzeniem były wykorzystywane zarówno w literaturze czy filmie, ale i w grach elektronicznych czy fabularnych. Sztandarowymi tytułami reprezentującymi ten nurt są taki hity jak Terminator, Mad Max czy Fallout.

Postapokalipsa to nie tylko świat spopielony w nuklearnym konflikcie, to często ludzkość powalona na kolana przez zabójczego wirusa, jak to ma miejsce w 28 tygodni później czy pokonana siłami natury vide Pojutrze.

OUTPOSTPostapokalipsa bez granic to serwis internetowy poświęcony właśnie tym niszczycielskim wizjom. Portal ten uzupełniany jest codziennie wiadomościami z kraju i ze świata, dość często na jego łamach publikowane są recenzje, felietony i wywiady ściśle powiązane z tematyką witryny. Outpost nie ogranicza się co do form apokalipsy ani dziedziny sztuki, która ją eksponuje. Znaleźć tam można zarówno artykuły poświęcone literaturze, filmowi, komiksowi, a nawet wystawom artystycznym. Outpost to serwis kultury postapokaliptycznej.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: