Serwisy web2.0

Czy nikt z was nie słyszał o web2.0? Jestem pewien, że większość osób obytych z internetem słyszała. Poniżej krótkie wyjaśnienie pojęcia web2.0.

Web 2.0 – określenie serwisów internetowych, powstałych po 2001 roku, w których działaniu podstawową rolę odgrywa treść generowana przez użytkowników danego serwisu. Termin spopularyzowany dzięki firmie O’Reilly Media, która w 2004 roku zorganizowała szereg konferencji poświęconych nowemu trendowi internetowemu.

W 2008 roku większość serwisów internetowych stanowią strony web2.0. Nasza-klasa.pl wykop.pl Digg.com czy nawet Fotka.pl. Są to serwisy tworzone przez użytkowników. Serwisy, które bez użytkowników nie byłyby nic warte.

Strony które warto znać to najnowsza strona, gdzie możesz umieszczać swoje ulubione zakładki. Tutaj ty tworzysz treść i ty jesteś autorem strony!

Serwisy web2.0 oraz ich ilość jest spowodowana tym, że dzięki nim można zarobić monstrualne kwoty. Dobrym przykładem jest tutaj właściciel serwisu nasza-klasa.pl, który został pierwszym w Polsce młodym milionerem. Chcesz sam utworzyć własny serwis web2.0? Nie ma problemu. Zacznij od wykupienia Taniego hostingu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: