Sklep internetowy? Podejscie do klienta.

Dzisiejszym zagadnieniem jakie będę chciał poruszyć jest istota sklepów internetowych. Czy to w ogóle ma jakiś logiczny sens? Nasza działalność jest wirtualna – ale rzeczywiście według wielu fachowców może przynosić większe zyski aniżeli naziemny sklep. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od tematyki i naszego wypromowania tejże strony, weźmy chociażby pod lupę sklep wędkarski “Corona Fishing”. Bo akurat ostatnio kilka krotnie korzystałem z ich oferty. W sieci konkurencja jest spora a więc pierwsze miesiące działalności nie przyniosą raczej ogromnych zysków. Istotnym czynnikiem wpływającym na ilość naszych odwiedzin (w ten sam sposób na ilość potencjalnych kupujących).

Wszystkie sklepy akurat w tematyce wędkarskiej są jakieś takie szare, jedynie jeden z nich corona-fishing.pl wybija się wśród innych tego typu ” marketów “. Sądzę iż sklep ten ma wiele większy potencjał od innych sklepów. Możemy zadać sobie pytanie – Dlaczego akurat ten sklep jest tak dobry ? Otóż, jego potencjał tkwi w towarze jakim oferuje. Skupia się on tylko na własnoręcznie wyrobionych produktach ( amerykańskie marki power strike, st. croix, lamiglas), nie są to jakieś tandety, które tworzone są w masowych ilościach. Każdy element wędkarski jest tworzony przez wieloletnich profesjonalistów w tej branży. Właśnie to jest receptą do owocnego handlu, wybić się z gamy małych sklepików, które oferuję to samo. Należy zabłysnąć nie tylko wyglądem strony, ale także towarem i podejściem do klienta. Profesjonalizm – tak powinni klienci komentować dobry sklep po zakupie.

Oczywiście każdy sklep internetowy trzeba promować. Klasyczna, banerowa reklama internetowa już mocno “przejadła” się użytkownikom sieci. Obecnie stawia się na innowacje. Ciekawym pomysłem na promocję sklepu wędkarskiego mogą być na przykład filmiki wędkarskie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: