Sklep jeździecki i ogromny wybór asortymentu

Wiele witamin tak jak u ludzi, jest niezbędna w pożywieniu dla koni. Zwracajmy na to dużą uwagę gdyż to odbija się na zdrowiu koni oraz ich kondycji fizycznej. Witamina E ma znaczenia w procesach rozrodczych koni. Zapobiega zwyrodnieniu mięśni serca oraz niszczeniu naczyń krwionośnych. Jest antyoksydantem. Dostateczne ilości tej witaminy zapewnią systematyczne wypasy na pastwisku. Jej ilości oczywiście są uzależnione od wielkości i masy każdego konia. Witamina K wpływa na krzepnięcie krwi. Jej ilości potrzebne dla każdego konia są niezbadane, jednak wiadomo, że syntezuje w jelicie. Źrebaki przyjmują ją wraz z mlekiem matki. Kolejną grupą witamin są te rozpuszczalne w wodzie. Konie pozyskują je z pasz naturalnych. Zwiększoną ich ilość będą szczególnie potrzebowały młode konie, gdyż synteza w ich młodych jelita jest niewystarczająca. Witamina B1 przemienia węglowodany, które odgrywają najważniejszą rolę w metabolizmie koni i jest uzależnione od masy każdego zwierzęcia. Witamina B2 jest również bardzo potrzebna, gdyż buduje enzymy. Gdy jej brakuje widzimy wypryski na skórze oraz spowolnienie wzrostu konia.
Obok witamin trzeba też zdecydowanie brać pod uwagę wydatki związane z zakupem odpowiedniego sprzętu jeździeckiego. Wybór na rynku jest całkiem spory. Minęły już bezpowrotnie czasy, w których kupowało się dość standardowe produkty – w tej chwili wybór bryczesów, ogłowia czy butów dla konia jest tak ogromny, że aż ciężko się zdecydować. Dlatego też ja zawsze przed zakupem pytam danego sklepu o poradę. W końcu sprzęt jeździecki to nie byle co i zdecydowanie trzeba wiedzieć co kupić w danej sytuacji – sam wydatek też nie jest mały, ponieważ hobby te należy do jednych z najdroższych. Radość z jego uprawiania jest jednak tak duża, że zdecydowanie warto.

W tym miejscu polecić też mogę porównywarki cen, w których coraz śmielej i częściej pojawiają się tego typu sklepy. Zagorzałych zapaleńców jazdy konnej przybywa w naszym kraju, dlatego nie ma się czemu dziwić, że i sklepy jeździeckie wyrastają jak grzyby po deszczu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Sklep jeździecki i ogromny wybór asortymentu”

  1. kokus:

    Dobry sklep 🙂

Napisz komentarz lub opinię na forum: