Sklepy w serwisie Allegro

Długo oczekiwana funkcjonalność w największym serwisie aukcyjnym w Polsce nareszcie się pojawiła – sklepy.
Allegro zapoczątkowało nową formę handlu – sklepy Allegro. Nowa usługa skierowana jest zwłaszcza do kontrahentów dysponujących bardzo szerokim asortymentem, umożliwiając im zmniejszenie kosztów wystawiania produktów kosztem wyższej prowizji za udaną transakcję. Oferty sklepowe wystawiane są do 30 dni w przypadku aukcji najdłuższy czas wynosi 14 dni, a prócz tego mogą być automatycznie ponawiane.
Zakładając sklepik na Alegro kontrahent otrzymuje stronę na prezentację dużej oferty sprzedaży, można utworzyć własny porządek kategorii, na kilku stronach informacyjnych również jest miejsce na własne logo. Wszystkie oferty sklepów można wyszukiwać przez zbiór danych sklepów czy też odsyłacz pokaż sklep na karcie danego allegrowicza obok linku pokaż przedmioty na sprzedaż.
Główna wyszukiwarka domyślnie nie bierze pod uwagę ofert sklepowych, znajdzie mniej niż 10 pozycji aukcyjnych spełniających kryteria wskazane przez osobę szukającą.
Postawienie sklepu wiąże z 30-dniową zapłata abonamentową wynosząca 25 zł w pierwszym okresie 2,5 zł. Wystawianie przedmiotów jest trochę tańsze niż w normalnej sprzedaży, niemniej prowizja bez owijania w bawełnę jest wyższa, np. w przypadku przedmiotów w cenie do 50 zl wynosi 8 procent. Dokładny cennik znajduje się na stronach serwisu aukcyjnego Alegro. Dużo kontrahentów utrzymuje się ze znacznie mniejszych marż, szczególnie w handlu elektronicznym. W wyższych przedziałach cenowych nie jest lepiej sprzedawanie w sklepach Alegro wychodzi dużo drożej niż na licytacjach z opcją Kup teraz.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: