Rynek niszowy – spawanie aluminium

Czym jest spawanie, w których dziedzinach przemysłu i nie tylko jest popularne?
W tekście spróbuję wyjaśnić różne sposoby spawania i wyjaśnić dlaczego w różnych dziedzinach produkcji są stosowane. Na początek muszę wspomnieć że jestem gościem który ze spawaniem obcuje na co dzień, ponieważ mam firmę, która zajmuje się spawaniem i znajduje się w Warszawie. Zacznę od możliwie znośnego opisu wątku czym jest połączenie spawane.

Połączenie spawane – łatwo przedstawić jako połączenie 2 surowców np. metalu, plastiku i tworzyw poprzezpunktowe topienie, często w procesie spawania tworzone jest spoiwo przez które uzyskuje się spoinę, po której można poznać czy spawanie wykonywał fachowiec czy amator. Zastanawiają mnie czasem ludzie którzy bardzo dużą wagę przykładają do spoiny i proszą czasem żeby była wyeksponowana , ponieważ uważają że jest to bardzo duża ozdoba dla konstrukcji którą sobie wymyślili, oczywiście nie każda spoina nadaje się by ją eksponować, ale zapewniam że w mojej firmie tak jest. Jako ciekawostkę przedstawię kilka ciekawych zleceń które nasza firma otrzymała.

“klient ma zawsze racje”

Weźmy na przykład stocznie w których są zatrudnieni bardzo dobrzy fachowcy którzy spawaniem trudnią się od wielu lat i sądzę że są jednymi z lepszych spawaczy w europie a przecież mają gorszy ekwipunek od kolegów z wielu stoczni w europie. Spawają w bardzo ciężkich warunkach, ale z tego co wiem otrzymują przyzwoite pensje i gdyby nie szefowie którzy nie potrafią kierować stoczniami i doprowadzają je do zadłużenia to zarabialiby więcej. O stoczniach tych można by pisać nie jeden artykuł, dlatego skończę tą sentencje i powrócę do tematu głównego czyli spawania aby go podsumować.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

2 komentarze artykułu “Rynek niszowy – spawanie aluminium”

  1. spawanie:

    “dobry spawacz będzie otrzymywał odpowiednie wynagrodzenie” – po roku doświadczenia 3500 na ręke to źle ? Można z czasem więcej

  2. admin:

    Ma Pan rację, to było złe sformułowanie, dlatego poprawiłem. Dziękuję, pozdrawiam

Napisz komentarz lub opinię na forum: