Sporty XXI wieku ?

Wraz z czasem zmienia się praktycznie wszystko. Tak więc i sport przechodzi wiele różnych metamorfoz. Wydaje mi się, że XXI wiek będzie wiekiem sportów ekstremalnych takich jak skateboarding, rolkarstwo agresywne, jazda na bmxie i fingerboardzie. Dlaczego tak uważam ? Obecnie w Brazylii skateboarding jest drugim co do popularności sportem, zaraz po piłce nożnej ! Deskorolka zdobywa co raz większa popularność na całym świecie – tak więc i w Polsce. Jeśli ktoś jest dociekliwy to zobaczy, że w każdym większym mieście w Polsce jest wybudowany skatepark. Skatepark to miejsce specjalnie przeznaczone do jazdy na rolkach, bmxie, hulajnogach, deskorolce i wszystkim co ma jakiekolwiek koła. To jest miejsce w którym spotyka się spora grupa młodzieży by razem spędzać wolny czas przy miłej zabawie bez alkocholu, narkotyków i złodziejstwa.

Deskorolka jest tak popularna, że powstał o nazwie fingerboard. Polega on na tym, że na miniaturowej deskorolce która ma zaledwie kilka centymetrów długości kładziemy dwa palce ręki i wykonujemy dokładnie takie same tricki jak w skateboardingu ! Wiele osób się z tego sportu naśmiewa, wydaje im się to dziwne i… mają rację, ponieważ ludzie którzy uprawiają ten sport są dziwni 🙂 Oczywiście w tym dobrym znaczeniu.

BMX jest specjalnie przystosowanym rowerem do wykonywania trików. Każda część tego roweru jest odpowiednio wzmocniona by wytrzymać przeciążenia związane z upadkami z dużej wysokości i przy wielkiej prędkości. Podstawowym trickiem jaki można wykonać na bmxie jest bunny hop. Jest to najzwyklejsze podskok wraz z rowerem. Nauka Bunny hopa zajmuję zazwyczaj kilka dni.

Rolki agresywne – sport w Polsce dosyć nowy. Nie zdążył zdobyć jeszcze takiej popularności jak bmx, fingerboard czy deskorolka ale bardzo szybko się rozwija. Co roku organizowanych jest co raz to więcej nowych zawodów w których mogą się wykazać zawodnicy z całego kraju.

Myślę, że sporty ekstremalne które opisałem powyżej zdobędą w najbliższym czasie ogromną popularność. Nie zaprzeczalne jest to, że będzie to popularność na skale koszykówki czy piłki nożnej ( a proszę pamiętać że te sporty mają już bardzo długą historię !)

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: