Sprzedaż domków holenderskich – dobry pomysł na biznes?

Myślisz o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej lecz brakuje ci pomysłu na to, w co zainwestować pieniądze?Twoi znajomi dorobili się na sprowadzaniu używanej odzieży i obecnie posiadają sieć second handów. Szwagier sprowadza używane samochody z Niemiec i Hiszpanii i ma się całkiem dobrze. A gdyby tak dla odmiany zając się sprzedażą domków holenderskich?

W Europie Zachodniej ludzie bardzo chętnie kupują domki holenderskie, by wypoczywać w nich podczas weekendów. Niektórzy zresztą traktują je jako domki całoroczne, a w niektórych miejscach powstają całe parki pełne takich domków. W Polsce ten typ zabudowy wciąż jest mało rozpowszechniony, jednak jego popularność szybko rośnie. Stąd sprzedaż domków holenderskich może okazać się doskonałym pomysłem na biznes.

Chcąc prowadzić taką działalność masz zasadniczo do wyboru dwie opcje. Możesz zająć się tylko i wyłącznie sprzedażą domków holenderskich. Wówczas będziesz musiał nawiązać współpracę z inną firmą zajmującą się ich importem z krajów Europy Zachodniej. Opcja ta jest wygodniejsza chociaż zdecydowanie mniej opłacalna, gdyż dzielisz się zyskami z inną firmą. Możesz także podejść do całego interesu dużo poważniej i  potraktować sprzedaż domków holenderskich jako dodatek  – a zająć się głownie ich sprowadzaniem. Taki biznes będzie o tyle trudniejszy i bardziej wyczerpujący, że dochodzą do niego dodatkowe koszty związane ze stratą czasu w podróżach. Nawet jeśli nie będziesz się osobiście zajmować przewozem, to jednak w celach biznesowych zmuszony będziesz jeździć do swoich zagranicznych partnerów.

Pamiętaj też, że zajmując się sprzedażą domków holenderskich, musisz dysponować odpowiednim terenem, na którym domki będą stawały do czasu aż znajdą kupca. Nie zapominaj też, że reklama dźwignią handlu. Zwłaszcza na początku dużo energii powinieneś poświęcić na marketing i zdobywanie pierwszych klientów.

Mimo całej czasochłonności, działalność gospodarcza oparta o sprzedaż domków holenderskich stanowi bardzo obiecujący pomysł na biznes. Polski rynek będzie w najbliższych latach w tym zakresie bardzo chłonny i zapotrzebowanie na tego typu domki holenderskie będzie zapewne wzrastać.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: