Sri Lanka

Sri Lanka to, z racji swojego położenia, kraj znany przede wszystkim z turystyki. Turystów przyciągają tutaj tropiki, kultura i budowle buddyjskie, a także życzliwi i zawsze uśmiechnięci Lankijczycy.

Sri Lanka – wycieczki

Sri Lanka last minute” to jedna z coraz częściej wybieranych wycieczek. Internauci chętnie je wykupują wykorzystując liczne dostępne w necie promocje. Sri Lanka na tym korzysta, a turyści są zadowoleni.

Sri Lanka – klimat

Sri Lanka jest w strefie klimatu równikowego. Przy wybrzeżu jest on bardziej wilgotny i gorący, w górach bardziej chłodny. Sri Lanka położona jest w odległości 6 stopni szerokości geograficznej od równika, dzięki czemu średnia roczna temperatura powierza oscyluje w granicach 30 stopni Celsjusza.

Sri Lanka – położenie

Sri Lanka leży w Azji Południowej na wyspie Cejlon, zajmując powierzchnię 65 610 km². Do 1972r. Sri Lanka znana była jako Cejlon, w przeszłości była kolonią portugalską i angielską, obecnie jest republiką demokratyczno-socjalistyczną.

Sri Lanka – atrakcje

Sri Lanka w ramach atrakcji turystycznych oferuje zwiedzanie miast: Kolombo, Dehiwala, Dżafna, Moratuwa, Kandy, Galla. Ponadto turyści szukający odpoczynku mają do wyboru wiele plaż, te najpiękniejsze znajdują się na wschodnim wybrzeżu. To także idealne miejsce do surfowania i nurkowania.

Turyści często wybierają się na wycieczki na Wyspę Gołębi Nilaveli, na której obejrzeć można rzadkie koralowce oraz nieczęsto spotykane okazy ptaków. Ponadto Sri Lanka jest miejscem, gdzie można znaleźć wiele świątyń i innych budowli związanych z buddyzmem.

Sri Lanka – ciekawostki

W 2004 roku Sri Lanka została nawiedzona przez tsunami, w trakcie którego zginęło 40 tys. osób. Kraj został poważnie zniszczony i do tej pory nie udało się go w pełni odbudować.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: