Stare gry

W najświetniejszych latach pegazusa graliśmy w Mario, Bumerang Kit oraz Soccer’a. Teraz nadal mamy ochotę pograć w stare gry, ale nie jest to już takie łatwe. Często potrzebujemy emulatorów, oraz romów, które na nich działają. Innym rozwiązaniem jest szukanie przerobionych wersji, które najczęściej działają w Dosie.
Nie było tylu problemów, kiedy większość z nas używała Windowsa 98, gdzie uruchamianie archiwalnych tytułów było mniej kłopotliwe. Stare gry niosą ze sobą oprócz świetnej zabawy, również wiele wspomnień. Niejednemu z nas zakręci się łezka w oku, kiedy uruchomi na swoim pececie Giana Sister lub River Raid. Grafika w nich była jak na dawne czasy na całkiem wysokim poziomie, dzisiaj może to śmieszne, ale kiedyś robiło naprawdę pozytywne wrażenie. Dźwięk jednak nie należał do przyjemnych, często były to zwykłe piski od których tylko bolały uszy, a na pilocie trzeba było wykorzystać klawisz MUTE. Stare gry, bo o nich mowa często wymagały dużo większej precyzji ruchów niż dzisiejsze potężnych rozmiarów, sklepowe hity.
Warto dzisiaj korzystając z Internetu wyszukać popularne jeszcze 10 lat temu stare gry i spróbować w nich swoich sił. Przekonamy się czy dawny refleks i cierpliwość pozostały do dziś.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Stare gry”

  1. son1c:

    Najlepiej mieć emulator dosbox oraz daną grę na twardzielu. Wtedy można się nacieszyć grą.

Napisz komentarz lub opinię na forum: