Starostwa oddają pieniądze za karty pojazdów

Jak podaje dziennik e-komornik w sądach rozpatrywane są sprawy o zwrot przez starostwa pieniędzy z tytułu opłat pobieranych za wydawane w latach 2003-2006 karty pojazdu. Dziennik e-komornik podał, że z tego właśnie tytułu komornicy prowadzą już postępowania egzekucyjne w których łączna wysokość roszczeń przekracza 2.000.000 zł. Dotychczas w toku spraw sądowych zgłoszono roszczenia przekraczające kwotę 9 milionów złotych. W skali całego kraju wysokość roszczeń może opiewać może nawet na miliard złotych.

W tej sprawie na uznanie zasługuje jedynie postawa wierzycieli Starostwa Powiatowego w Strzelcach, czyli osób trudniących się zawodowo handlem samochodami a przez lata traktowanych przez urzędników jako zło konieczne. Wierzyciele zdecydowali, że nie chcą, by wskutek egzekucji ich należności zabrakło pieniędzy na utrzymanie szpitala, lub szkoły dlatego też zdecydowali, o odblokowaniu przez komornika konta starostwa co daje możliwość normalnego funkcjonowania.
Więcej na ten temat moga Państwo przeczytać w artykule z Dziennika e-komornik pt. Starostwa oddadzą miliony złotych za karty pojazdów

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: