Szablony PHP, czyli tak naprawdę szablony CMS

Skryptowy język programowania PHP zyskał sporą popularność i jest aktualnie najbardziej powszechnym językiem tego typu na świecie. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to rozwiązanie darmowe, oferowane przez zdecydowaną większość firm hostingowych, język ten jest wydajny i do tego prosty do opanowania. Jego składnie w dużej mierze opiera się na języku C, ale jest bardzo uproszczona.

Wszyscy słyszą często o PHP, co powoduje, że mniej obeznani użytkownicy Internetu mylą często pojęcia. Zdałem sobie z tego sprawę, gdy rozmawiając z jednym z klientów uparcie dopytywał się o szablon PHP. Można oczywiście mówić o szablonach PHP, np. o rozwiązanych Smarty, ale na pewno nie to miał na myśli ów klient. On po prostu chciał szablon do gotowego systemu CMS. Najbardziej powszechne rozwiązania CMS Systemów Zarządzania Treścią, oczywiście są napisane właśnie w PHP, zatem stąd to nieporozumienie. A zatem klienci szukający szablonów PHP, tak naprawdę szukają szablonów CMS.

Rozwiązań CMS jest sporo, a więc i szablonów nie brakuje. Skupiamy się przede wszystkim na rozwiązaniach najbardziej sprawdzonych i dojrzałych programistycznie. Oferujemy zatem szablony sklepów internetowych takich jak osCommerce, Zen Cart, CRE Loaded, które pomagają w bardzo szybkim czasie uruchomić znakomicie wyglądający i funkcjonujący sklep on-line.

Całą gamę produktów stanowią systemy CMS. Najnowsze wzory graficzne to szablony Joomla i Mambo. To dwa znakomite systemy zarządzania treścią. Swoją drogą bardzo podobne, ponieważ wywodzą się z tego samego projektu bazowego. Oprogramowanie to nadaje się zarówno do prowadzenia małej strony firmowej, jak i dużego portalu informacyjnego. Wiele różnorodnych funkcji i opcji, intuicyjna administracja, modułowa budowa, łatwa rozszerzalność o nowe możliwości i przede wszystkim duże bezpieczeństwo ze względu na dojrzałość projektu to główne zalety tych systemów. Korzystając z szablonów CMS Joomla i Mambo można w prosty sposób utworzyć w pełni zarządzany serwis WWW.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: