Szablony stron internetowych i ich możliwości zastsowania

Wysoka jakość, dbałość o szczegóły, profesjonalizm wykonania oraz niska cena to główne czynniki, które spowodowały dużą popularność szablonów stron internetowych. Wykorzystując szablony stron możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy w tworzeniu stron internetowych. Budując serwis www od samych podstaw musimy dysponować sporą wiedzą nie tylko obsługi programów graficznych, pisania kodu HTML i CSS, ale również znać się na doborze kolorów, rozmieszczeniu treści na stronie, sposobie konstrukcji elemntów nawigacyjnych. Dzięki zastosowaniu szablonów właściwie każdy może stać się konstruktorem własnej strony, ponieważ ich użycie bardzo często sprowadza się jedynie do wymiany treści na własną.

Szablony ewoluowały na tyle, że aktualnie nie są to już tylko pliki graficzne, które trzeba samemu pociąć itd. Nie…, aktualnie dostarczane są właściwie jako gotowa strona www, wraz z kodami HTML, CSS i innymi potrzebnymi plikami. Mało tego, na dzień dzisiejszy szablony znajdziesz również jako gotowe grafiki do użycia z najbardziej popularnymi systemami zarządzania treścią CMS (szablony Joomla, Mambo), sklepami internetowymi (osCommerce), forami, czy blogami (WordPress).

Warto wspomnieć jeszcze o jednym popularnym rodzaju szablonów, a mianowicie o dynamicznych szablonach flash. Te szablony charakteryzują się tym, że aby dokonać zmian tekstu, czy obrazków nie musimy używać programu Adobe Flash, ale możemy to wykonać w zewnętrznych plikach tekstowych. W przypadku częstej aktualizacji jest to bardzo duża zalety tego rozwiązani. Wielorakość rozwiązań proponowanych w szablonach www powoduje, że absolutnie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: