Szablony stron coraz częściej wykorzystywane przez grafików

Szablony stron rozumiane są przede wszystkim jako gotowe projekty graficzne dostarczane w formacie Photoshopa, które należy stosownie zmienić, pociąć i zapisać w pliku HTML w celu stworzenia strony www. Aktualnie jednak spojrzenie na szablony zmienia się i czasem jest zupełnie inaczej. Mianowicie szablony internetowe bardzo często otrzymujesz nie tylko w formie gotowych stron HTMLowych lub flaszowych, ale ponadto obejmują w sobie zdjęcia, ikony lub inne elementy dodatkowe, które skutecznie ubogacają przekaz serwisu internetowego.

Modyfikowanie takich szablonów sprowadza się przeważnie tylko do wpisania odpowiednich tekstów i ewentualnie wymiany paru zdjęć. A zatem przygotowanie strony na podstawie takiego szablonu jest proste i przeważnie nie wymaga dużej wiedzy z zakresu używania programów graficznych.

To jednak nie wszystko, ponieważ określone typy szablonów dostarczane są nawet wraz z oskryptowaniem (np. z panelem do administracji). Zupełną nowość stanowią szablony galerii flash, które idealnie nadają się jako rozwiązanie dla studiów fotograficznych. W tej branży właściciele chcą często pokazać, że znają nowoczesne technologie, potrafią je wykorzystać, a ponadto odznaczają się kreatywnością. W przekazie internetowym liczy się pierwsze wrażenie wizualne, więc wybranie multimedialnej prezentacji flash jest doskonałym rozwiązaniem..

Wybierając szablon dynamicznej galerii flash otrzymuje się dodatkowo panel administracyjny do edycji zdjęciami i tekstami (wykonany również we flashu). Nigdy dotąd prowadzenie galerii w takiej formie nie było prostsze… i oczywiście tańsze. Bez przesady można stwierdzić, że w jedną godzinę możesz utworzyć multimedialny i całkowicie profesjonalny przekaz dla klientów, a wszystko to za super przystępną cenę.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Komentarze zablokowane.