Szkolenia – komunikacja.

Szkolenia i kursy NLP uczą lepszego i skuteczniejszego komunikowania się z innymi ludźmi. Jest to umiejętność, choć nie każdy o tym wie, która jest dostępna niewielu ludziom. Ale przydatna zawsze i dla każdego, zwłaszcza jeśli zajmujesz się sprzedażą, przekonywaniem innych, negocjacjami.

Czego możesz nauczyć się zatem na szkoleniu NLP ?

Posłuchaj przez moment takiej oto rozmowy.

– Czy wyraźnie już Panu pokazałam możliwości, które rysują się przed Panem, gdy zdecyduje się Pan na współpracę?

– Prawdę mówiąc nie czuję tego tematu za bardzo.

– Ależ z pewnością może Pan dostrzec perspektywy, jakie daje ta oferta.

– Czuję, że naciskając mnie teraz tak mocno, chciałaby Pani już dziś mojej decyzji, ale muszę sobie to bardziej poukładać. Czuję po prostu, że to nie dla mnie.

– A może chciałby Pan, abym naświetliła Panu jeszcze tematy dodatkowej obsługi po podpisaniu umowy? To z pewnością rozjaśni bardziej wizję naszej współpracy.

– Proszę wybaczyć, ale czuję, że niczego razem nie zbudujemy. Proponowane przez Panią warunki są dla mnie zbyt ciężkie i ostre…

Czy już zauważyłeś, że te dwie osoby mówią tak naprawdę dwoma różnymi językami? Jak zatem porozumieć się z kimś, kto mówi innym językiem?

Na kursie NLP dowiesz się, że różnimy się sposobem, w jaki myślimy. Systemy, za pomocą których przetwarzamy informacje z zewnętrznego i naszego wewnętrznego świata, nazywamy systemami reprezentacyjnymi. I to, czym się różnimy, to dominujący dla nas, indywidualny system, zgodnie z którym porozumiewamy się, rozumiemy, myślimy, uczymy się. Dla kogoś to może być system wzrokowy, dla kogoś innego słuchowy lub kinestetyczny. A w związku z tym mówimy różnymi językami.

Jeśli zależy Ci na skutecznej komunikacji, nie pozostaje nic innego, jak nauczyć się rozpoznawać język, którym mówi Twój rozmówca i zacząć mówić tak jak on. Kiedy spotykasz osobę, której dominujący system reprezentacyjny jest taki, jak Twój, bardzo łatwo Ci się z nią porozumieć. Naucz się, jak porozumiewać się z równą skutecznością z kim, kto mówi innym językiem. Zobaczysz i poczujesz o ile lepiej będzie brzmieć w jego uszach każde Twoje zdanie. I tego nauczysz się na szkoleniu NLP .

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: