Szkolenia ISO na studencką kieszeń

Jeszcze kilka lat temu na szkolenia z branży jakości mogli sobie pozwolić jedynie kierownicy i najwyżej postawieni specjaliści w firmach szczególnie w branży Automotive. Branża ta jednocześnie miała coraz to większe wymagania jakościowe również co do kompetencji audytorów czy pełnomocników systemów zarządzania.

Studenci w tej kwestii pozostawali sam na sam ze swoimi marzeniami – barierą do ich realizacji były oczywiście pieniądze, których każdemu brak. Naprzeciw im wyszły mniejsze firmy szkoleniowe specjalizujące się do tej pory we wdrażaniu systemów zarządzania jakością zgodnych z ISO 9001 lub też w szkoleniach zamkniętych z jakości. Po pewnym czasie okazało się że równie dobrze można zrobić szkolenie za 350 złotych a nawet i mniej za jednego uczestnika i wciąż jest to opłacalne przez co o wiele łatwiejsza jest do znalezienia praca w jakości. Dla niektórych jednak chodzi bardziej o prestiż i tak za sam certyfikat Asystenta Jakości w PCBC musimy zapłacić (SIC!) 300 zł. W innych firmach znanych w świecie jakości jak BSI, TUV Akademia Polska, Dekra czy TUVPOL za takie szkolenia trzeba słono zapłacić ale wiedza praktyczna jaką wynosimy z takiego szkolenia jest wystarczająca do swobodnego zarządzania systemem jakości.

Tak więc braci studencka nie martwcie się – szkolenia ISO dla studentów są dostępne i nie trzeba na nie wydawać fortuny. Co więcej są również organizacje promujące jakość i systemy zarządzania ISO 9001 w których ta cena jest naprawdę okazyjna.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: