Tanie Bilety Lotnicze – loty turystyczne – co dalej?

Europejska Organizacja do spraw Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej przewiduje, że ruch powietrzny w naszym kraju zmniejszy się o ok. 1,5 – 5 procent! Na tą informację zareagowały już pierwsze lotniska, np. lotnisko łódzkie postanowiło rozpocząć nawet z tego powodu kampanię namawiającą do korzystania z lokalnych lotnisk.

Liczba pasażerów zostanie zmniejszona o ok. 70 000 – tak przynajmniej przewiduje sam wiceprezes łódzkiego lotniska. Duży wpływ na taki stan rzeczy będzie miała likwidacja aż 3 z 7 połączeń jedynego dużego przewoźnika w Łodzi – firmy Ryanair.

Aktualnie zmienił się wiec target właścicieli lotniska – “polują” aktualnie na pasażerów czarterowych. Najpopularniejsze kierunki, gdzie sprzedaż biletów rośnie, to Tunezja, Egipt, Izrael i Tunezja. Nie są to zwykle tanie bilety lotnicze, jednak jednocześnie destynacje są odpowiednio bardziej oddalone niż w przypadku jak np. zamawiamy tanie loty do Londynu.

Podobne “wdrożenia” nastąpią również w Szczecinie i Katowicach – wszystkie lotniska prześcigają się, jak reklamować loty turystyczne, w szczególności do najbardziej popularnych miast, jak np. tanie loty do Rzymu.

Co przyniesie przyszłość? Zobaczymy. Miejmy tylko nadzieje, że my – turyści – nadal będziemy mieli okazje by znajdować bilety w najniższych cenach.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: