Tanie bilety lotnicze

Na polskim niebie zanosi się na rewolucje. Tanie latanie na trasach krajowych? Tak, to bardzo możliwe. Tanie linie lotnicze chcą złamać monopol linii LOT. Jakiś czas temu tanie bilety lotnicze na trasach krajowych oferowała linia Direct Fly. Przewoźnik niestety zwinął interes i Eurolot znów miał monopol. Kilka tygodni temu równie mała linia, Jet Air ogłosiła tanie przeloty pomiędzy polskimi miastami. Przewoźnik skupił się na lotach do Bydgoszczy. Jeśli tylko będą konkurencyjni to jest szansa na tanie bilety lotnicze również na innych polskich trasach. Zanosi się również na to, ze linia Centralwings uruchomi połączenie Gdańsk-Kraków, ma to jednak związek przelotem z międzylądowaniem np. dla połączenia Gdańsk-Kraków-Ateny. Niestety pomimo wejścia Polski do układu Schengen obecne prawo polskie mówi wyraźnie, że jeśli lot międzynarodowy realizowany jest z międzylądowaniem w innym polskim mieście to pasażer musi wysiąść z samolotu by przejść odprawę celną. Podobne połączenia chciał realizować węgierski Wizzair. Bardzo możliwe, że inna znana tania linia chce uruchomić krajowe przeloty. Norweski Norwegian szykuje taką niespodziankę. Rynek przelotów pomiędzy polskimi miastami to łakomy kąsek dla przewoźników, ponieważ brakuje w Polsce autostrad, co wydłuża podróż, to samo dotyczy kolei – pociągu są ciągle zbyt wolne na głównych trasach. W związku z powyższym tanie linie lotnicze mają dużą szanse na sukces. Musza jednak oferować naprawdę tanie bilety lotnicze, w granicach 100-150 pln za lot w jedną stronę. Takie ceny pozwolą by nie tylko biznesmeni latali po polskim niebie.

Jednakże w przypadku tanich linii problem polega na tym, jaki samolot musi obsługiwać takie połączenie by zachować najlepszy stosunek ceny do wydajności. Na zachodzie na trasach krajowych latają duże maszyny np. Boeing 737, jednak tamtejsze społeczeństwo cechuje kompletnie inna mentalność i inna chęć do podróżowania samolotem.
Polskie społeczeństwo dopiero przyzwyczaja się do korzystania z transportu lotniczego na masową skale. Tanie bilety lotnicze do Wielkiej Brytanii czy Irlandii pokazały rodakom jak łatwo i tanio można latać. Dotychczas Polacy latali głównie na wczasy, zazwyczaj, dlatego, że nie było innej możliwości podróżowania.

Tanie linie lotnicze widać zmieniają strategie działania, jeśli chodzi o polski rynek. Przeloty do Anglii czy Irlandii pomału zostają tak nasycone, że nie opłaca się otwierać kolejnych, zdublowanych kierunków. Aczkolwiek im więcej takich samych lub, chociaż podobnych tras tym większa konkurencja, ale też szansa na tanie bilety lotnicze. Tyle, że konkurencji np. z Ryanair trudno wytrzymać niektórym przewoźnikom. Wizzair obecnie dzielnie daje sobie rade, choć prezes irlandzkiej linii czeka już tylko na węgierskie bankructwo. Podobny los ma podzielić słowacki Sky Europe, który już chyba nie pamięta, co to są tanie bilety lotnicze. Tanie linie lotnicze muszą bardzo często ogłaszać promocje by zachęcić klienta do taniego latania. Na szczęście Unia Europejska zakazuje podawania cen bez opłat lotniskowych. Jednakże takie tanie linie jak Ryanair szukają sposobu by obejść zakaz. Co się okazało świetnie sobie dają z tym rade, podając jako dodatkowe opcje opłaty za bagaż główny, za odprawę na lotnisku, za odprawę on-line, za kartę kredytowa, za priorytetowe wejście na pokład. Takie opcje powodują, że ceny biletów lotniczych znów nie będą pokazywały na wstępie pełnych kosztów. W związku z tym, pasażer kupując tanie bilety lotnicze musi przejść do końca rezerwacji by poznać realną cenę biletu. Niestety niewiele linii zostało, które podają pełne kwoty. Chwyty marketingowe muszą mieć jednak sporą moc skoro prawie wszystkie tanie linie lotnicze je stosują by przyciągnąć klienta. Nieobeznany w temacie klient nie wie jak kupić naprawdę tani bilet lotniczy i często daje się nabić w butelkę. By tak się nie stało z pomocą przychodzą klientowi biura podróży pośredniczące w zakupie biletu. Wyspecjalizowana obsługa bardzo dobrze wie, które opłaty dochodzą do ceny biletu lotniczego i świetnie doradzą najtańsza opcje. Najlepszym takim biurem na polskim rynku jest firma Yannkes Polska z Poznania, która zajmuje się tylko tanimi liniami, przeszukując ręcznie oferty wszystkich przewoźników low-cost by sprzedać tylko tanie bilety lotnicze w ramach programu tanie latanie dla wszystkich.

Tanie bilety lotnicze – informacje jak łatwo i bezpiecznie zarezerwować/wykupić bilet tanich linii.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: