Telewizja przemysłowa jest przydatna

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są różnego rodzaju kamery przemysłowe. Obserwują nas one gdziekolwiek byśmy nie byli. Śledzą to, co robimy w markecie, w sklepie, w szkole, na uczelni, w pracy, w banku, na ulicy, na rynku. Są po prostu wszędzie. Mimo to niewiele osób tak naprawę wie czym jest telewizja przemysłowa określana mianem CCTV oraz co się na nią składa.

Zacznijmy od tego, że CCTV to system przekazywania obrazu i dźwięku z pomieszczeń, gdzie dane kamery przemysłowe są zainstalowane. Służy to większemu nadzorowi i zwiększeniu bezpieczeństwa.

Podgląd z kamer przemysłowych udostępniany jest najczęściej tylko na odpowiednich stanowiskach ochrony. Ma to przeciwdziałać potencjalnie niebezpiecznym zachowaniom. CCTV znajduje się w centrach handlowych, w marketach, kasynach, na ulicach miast i na placach. W skład zestawu CCTV wchodzi kamera, serwer wideo, rejestrator, cyfrowy rejestrator wideo i centrum monitoringu.

Po raz pierwszy użyto CCTV w Niemczech w 1942 roku by śledzić starty rakiet V2. Dzisiaj również wiele tego rodzaju firm inwestuje w kamery wideo by przeciwdziałać ewentualnym awariom. Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku po raz pierwszy w USA (Olean) zainstalowano kamery by walczyć z przestępcami.

Kwestia CCTV związana jest ściśle z prywatnością. Wiele osób twierdzi, że kamery naruszają ich prywatność i dobra osobiste. Plusów jest jednak o wiele więcej niż minusów. Kamery wpływają bowiem na nasze bezpieczeństwo i są idealnym sposobem na profilaktyczne działania. Musimy więc pogodzić się z ich obecnością. Towarzyszą nam każdego dnia, i wszystko wskazuje na to, że będą towarzyszyć jeszcze długo.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: