Nałogi plagą w społeczeństwie ogarniętym stresem

W dzisiejszych czasach uzależnienia są – niestety – coraz większym problemem. Nasz szybki i wyczerpujący tryb życia, stres oraz wiele innych czynników wpływają na zwiększenie naszej podatności na nałogi. Dzieje się tak z wielu powodów. Postarajmy się skupić tym razem na problemie studentów, którzy jak podają statystyki należą do jednej z najbardziej podatnych na uzależnienia grup społecznych.

Od dzisiejszego studenta wymaga się bardzo wiele. Typowy student oprócz tego, że ma się uczyć i pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności w danym kierunku, ma jednocześnie pracować i utrzymywać się. Często oczekiwania innych ludzi, jak np. rodziców wobec typowego studenta kilkukrotnie przerastają jego możliwości. Zdając sobie z tego sprawę i nie chcąc zawieść innych słaba psychicznie osoba może dość szybko popadać w nałogi.
 
Dlatego też terapia uzależnień obejmuje najczęściej właśnie takie osoby. Studentów, którzy nie mogąc poradzić sobie z oczekiwaniami wobec nich sięgają do najgorszych sposobów, aby choć w najmniejszym stopniu sobie z nimi poradzić. Na szczęście większość z takich przypadków wychodzi na światło dzienne w momencie, kiedy jest jeszcze szansa na ratunek.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: