Terminowe Ubezpieczenie na życie – wady i zalety

Terminowe ubezpieczenie na życie służy zabezpieczeniu przyszłości nie tyle naszych bliskich, którzy w przypadku naszego zgony albo poważnego wypadku dostaną odszkodowanie i dodatkowo będą zwolnieni ze składek inwalidzkich.

Zazwyczaj terminowe ubezpieczenie na życie może także pełnić funkcję zabezpieczenia kredytu – jest to bardzo funkcjonalny element, tym bardziej w obecnej sytuacji, kiedy dostanie kredytu jest znacznie utrudnione. Terminowe ubezpieczenie na życie nie posiada maksymalnej sumy ubezpieczenia i zależy całkowicie od osoby, która decyduje się  na jego otwarcie. Dzięki temu można je dowolnie dopasować do naszych zdolności finansowych. W niektórych towarzystwach zawiera ono w dodatkowe ubezpieczenie turystyczne, które obowiązuje o każdej porze dnia i nocy w każdym miejscu na świecie. Zazwyczaj nie ma także górnego limitu  wiekowego – w niektórych towarzystwach wynosi ono 65 lat, natomiast ze względu na dużą konkurencyjność, nie jest problem znalezienie odpowiedniego ubezpieczenia dla osób starszych.

Terminowe ubezpieczenie na życie ma jedną ogromną zaletę – może być dowolnie dobrane do potrzeb klienta. Można szczegółowo określić nie tylko jego kwotę, ale także jego zakres i czas trwania. W większości przypadków można także po zakończeniu zadeklarowanego czasu ubezpieczania wypłacić zgromadzoną gotówkę.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: