Typy i zastosowania taśm klejących

Taśma klejąca to przedmiot całkiem niepozorny i rzadko kiedy przyciąga uwagę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że jest to wynalazek powstały dopiero 80 lat temu. Wynalazcą był Richard Drew z przedsiębiorstwa 3M. Taśmy były wówczas wykonywane z papieru, używano ich do maskowania powierzchni, ochraniając je przed farbą.
W naszych czasach stosuje się dużo więcej rodzajów taśm – przygotowywane są one z przeróżnych materiałów i używane do rozmaitych celów. Przykładowe surowce, z których się je wykonuje to plastik bądź inny syntetyk, papier oraz różnego typu tkaniny. W zależności od potrzeb, taśmy samoprzylepne muszą sprostać różnorodnym wymogom. Taśmy do celów przemysłowych często muszą wykazywać odporność na ekstremalne temperatury, posiadać sporą wytrzymałość, sztywność bądź rozciągliwość. W przemyśle bardzo często odnajdują zastosowania także taśmy o elektroizolacyjne. Brak przewodnictwa zapewnia im domieszka winylu.
Innym typem taśmy są taśmy ostrzegawcze – produkowane z reguły z farbowanego tworzywa sztucznego. Znajdują one zastosowanie w różnych niebezpiecznych powierzchni – na przykład na budowie.
Jednym z najbardziej uznawanych i wiarygodnych współcześnie producentów taśm klejących jest grupa Scapa. Wytwarza ona najwyższej klasy taśmy o najlepszej jakości, co zapewniają rozliczne posiadane przez koncern certyfikaty.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: