USA: Ruszyło porozumienie o rozwój technologii alg

Solazyme Inc. i Imperium Renewables Inc. weszły w porozumienie o rozwój technologii materiału do produkcji biopaliw. Solazyme ma dostarczać olej z alg do procesu produkcji biodiesla dla Imperium. Zgodnie z umową Solazyme będzie uprawiało swoje chronione patentem odmiany mikroalg, wydobywało z nich olej i dostarczało go firmie Imperium, która przetworzy olej z zastosowaniem swojej technologii na biodiesel w fabryce w Seattle.

Harrison Dillon, Dyrektor Wykonawczy Solazyme, tak skomentował to porozumienie – Imperium było zainteresowane możliwością produkcji biodiesla z alg od jakiegoś czasu. Nasze porozumienie nie tylko demonstruje chęć firmy do szukania nowych i innowacyjnych źródeł materiału do produkcji biopaliw. Potwierdza to również zapotrzebowanie na alternatywne źródła biodiesla i nową technologię. Utalentowany zespół i nowoczesna technologia firmy Imperium zadecydowały o naszej współpracy.

Jerry Fiddler, Przewodniczący Solazyme, dodał: Technologia jest o wiele bardziej rozwinięta niż to się wydaje wielu osobom. W niedalekiej przyszłości energetycznej jest miejsce dla alg, które stają się coraz ważniejszym materiałem do produkcji biopaliw. Nasza technologia i podejście do produkcji biodiesla są zaawansowane i jednocześnie realne komercyjnie, mając przy tym przewagę nad innymi alternatywnymi podejściami.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: