Usługi ogłoszeniowe w polskim internecie

Serwisy ogłoszeniowe przeszły długą drogę. Od prostych stron pisanych w html-u, przez tzw. “słupy ogłoszeniowe”, do rozbudowanych serwisów oferujących możliwość dodania do ogłoszenia również zdjęć, czy krótkich filmów reklamowych.

Stosunkowo często również serwisy ogłoszeniowe oferują usługi dodatkowe polegające na umożliwieniu kontaktu dwóm profilom użytkowników serwisu.

Oczywiście ważną rolę w popularności serwisu ogłoszeniowego gra nie tylko funkcjonalność oraz wygląd lecz również pozycja danego serwisu w najbardziej popularnych wyszukiwarkach. Biorąc pod uwagę choćby wyłącznie najbardziej popularne hasła związane z serwisami ogłoszeniowymi to widać wyraźnie, że należą do nich: ogłoszenia drobne. Hasła tego typu mają o tyle znacznie, że stanowią one z jednej strony ciąg wyrazów “profilujących” użytkownika portalu, z drugiej zaś stanowią doskonałe uzupełnienie hasła głównego portalu, którego wywołanie w dowolnej wyszukiwarce powinno skutkować znalezieniem serwisu ogłoszeniowego.

Oczywiście ważną rzeczą jest również to, by nowy serwis ogłoszeniowy wprowadzał nową jakość bądź w sensie tematycznym (ogłoszenia niszowe) bądź w sensie funkcjonalnym (nowe funkcje użytkowe serwisu ogłoszeniowego).

Niektóre serwisy ogłoszeniowe próbują połączenia usług świadczonych online z usługami które świadczone są tradycyjnie. Im bardziej kreatywne połączenie tego typu usług, tym większe prawdopodobieństwo, że serwis ogłoszeniowy osiągnie sukces.

Istotną rzeczą w profilowaniu użytkownika odgrywa również geolokalizacja serwisu. Należy więc zastanowić się na tym do jakich klientów, z jakiej części np. Polski chcemy trafić? Wtedy dobrze jest dodać do wymienionych wyżej haseł dane geolokalizacyjne.

Można też skupić się na konkretnej tematyce ogłoszeń – jak tu np.: ogłoszenia sprzedaż nieruchomości

Najkrócej mówiąc należy dokładnie przemyśleć cele serwisu ogłoszeniowego, jak również usługi dodatkowe, które przy jego udziale będziemy świadczyli. Oczywiście należy to zrobić przed rozpoczęciem budowy serwisu związanego z ogłoszeniami.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Komentarze zablokowane.