Pożyczka w Vivus. Nasza opinia – Czy aby na pewno istnieją darmowe pożyczki?

Przez ostatnie kilka lat, bardzo znana już na rynku kredytowym firma wręcz zalała nasze media reklamami swojej pożyczki udzielanej za darmo. Postanowiliśmy się jej nieco bliżej przyjrzeć. Żeby nie być gołosłownym postanowiłem nawet skorzystać z owej pierwszej darmowej pożyczki. Pożyczyłem symboliczną kwotę 100 zł na okres 30 dni. Oddałem po dwóch tygodnia równe 100 zł. Rzeczywiście pożyczka była za darmo, ale tylko pierwsza. Kolejnej już z wiadomych przyczyn nie próbowałem pożyczać, bo już musiałbym ponieś zbędne koszty, a tego nie lubię robić ;).

W każdym razie rzeczywiście pierwsza pożyczka w Vivus jest darmowa. W takim wypadku może być to ciekawa propozycja dla osoby, która powiedzmy potrzebuje drobnej kwoty na krótki okres i ma pewność, że będzie za chwilę w stanie ją spłacić. Terminowa spłata jest tu kluczowym czynnik i tu właśnie pojawia się mały haczyk. Jeżeli ktoś nie spłaci pożyczki w terminie to przestanie być już darmowa i pojawią się spore koszty w postaci oprocentowani i opłat. Aczkolwiek banki przecież działają podobnie. Solidnie kasują za każde spóźnienie, monit itp.

Na czym więc zarabiają

Systematyczne kampanie reklamowe w telewizji i innych mediach to naprawdę olbrzymie koszty, zatem aż trudno mi sobie wyobrazić jak wielkie są przychody tej firmy. To skąd te pieniądze, skoro dają pożyczki za darmo. Oczywistym faktem jest, że to wabik marketingowy, który ma na celu przyciągniecie klienta. Z danych statystyczny wynika podobno, że Polacy zadłużają się w zatrważającym tempie, czego osobiście nie rozumiem. Nie mam nie wydaję… Ewentualnie można zrozumieć, jak ktoś nie ma wyjścia.

Vivus zarabia przede wszystkim na kolejnych pożyczkach, które są relatywnie drogie w stosunku do kredytów w bankach. W zasadzie i tak wśród recenzji tej firmy publikowanych w Internecie można wyczytać, że Vivus jest jedną z najtańszych firm tego typu. Chyba przyjrzę się pozostałym przy najbliższej okazji, skoro Vivus należy do najtańszych, a jest czemu się przyglądać. Te firmy wyrastają jak grzyby po deszczu (dosłownie), ciągle gdzieś widzę jakieś nowe, więc musi to być strasznie dochodowy biznes.

Czy te firmy to źródło wszelkiego zła?

Nie uważam tak o ile nie stosują technik manipulacji i wprowadzania w błąd. Przy okazji skorzystania z oferty Vivus takowych bynajmniej nie zauważyłem. Przypuszczam, że w innych firmach nie koniecznie jest tak samo. W zasadzie każdy ma chyba swój rozum. Widzi na symulacji ile ta pożyczka będzie kosztowała i podejmuje świadomą decyzję.

Dobrym aspektem funkcjonowania tego typu firm jest to, że pod wpływem dużej konkurencji sporo z nich oferuję pierwszą pożyczkę na zachętę za damo. Zatem korzystając z nich z głową, za każdym razem z innej firmy, możemy pożyczać za darmo pieniądze, jak nam zabraknie kilka stówek do pierwszego i wiemy, że wyrobimy się w terminie. Z drugiej zaś strony złem jest astronomiczne oprocentowanie i opłaty dla ludzi, którzy mają problemy ze spłacaniem.

Nie chcę wchodzić w moralne aspekty, ani też w poziom inteligencji osób, które się zapożyczają, żeby mieć pieniądze na wakacje, święta i inne duperele, bo tego nie ogarniam. Osobiście jednak uważam, że firmy tego typu nie są jakimś tam skrajnym złem, jak je się ostatnio przedstawia, aczkolwiek skrajne koszty pożyczek powinny być uregulowane prawnie raz i do końca, bo przecież jest ustawa od tego.

Ogólnie wbrew moim oczekiwaniom i obawom finalnie moja opinia o Vivus jest ok.

Maksymalnie w promocji jako pierwszą pożyczkę za darmo można pożyczyć do 1600 zł. Powyżej tej kwoty obejmie nas już normalne oprocentowanie i opłaty. Cały proces jest błyskawiczny i w pełni przez Internet – wybiera się kwotę i okres do 30 dni, wypełnia formularz i jeszcze trzeba tylko zrobić przelew weryfikacyjnych na 1 pln ze swojego konta, który ma na celu potwierdzenie naszych danych i numeru rachunku, na który mają wpłynąć środki. Można zrobić to przelewem błyskawicznym online (jak płatności w sklepach internetowych), a jak naszego banku nie ma na liście obsługiwanych to już musimy zrobić ręcznie przelew tradycyjny na wskazany nr konta. Poniżej zamieszczam link do strony Vivusa z wnioskiem o darmową pierwszą pożyczkę:

Wniosek o pożyczkę w Vivus – Pierwsza pożyczka gratis do 3000 zł, do 30 dni, oprocentowana na 0% bez żadnych innych opłat.

vivus1

vivus2

vivus3

Aktualizacja

Podnieśli kwotę pierwszej darmowej pożyczki do 3000 zł. Okres pozostał ten sam – 30 dni.

suwaki

Źródła:

  1. vivus.pl
  2. https://www.eit-centrum.waw.pl/vivus-pozyczka-opinie/ – opinie o Vivus i analiza pierwszej pożyczki za darmo.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Pożyczka w Vivus. Nasza opinia – Czy aby na pewno istnieją darmowe pożyczki?”

  1. Perez:

    Korzystałem tylko z pierwszej darmowej pożyczki, bo poza promocją to się moim zdaniem mija z celem, ale próbowałem też w kilku innych firmach tych darmowych pożyczek i moim zdaniem Vivus jest najlepszą firmą Przynajmniej w kwestii pierwszej pożyczki. Nie chcę tu nic reklamować, ale w kilku mi odmówili w zasadzie bez powodu.

Napisz komentarz lub opinię na forum: