W kompetencji kancelarii radcy prawnego…

Obecnie korzystanie z usług różnego rodzaju kancelarii prawnych jest koniecznością w wielu sytuacjach, nie tylko zaś modą. W dzisiejszych czasach znajdziemy na rynku wiele z nich. Jedne bardziej, inne mniej oblegane przez klientów, jednak wszystkie doradzające zarówno tym indywidualnym jak i firmom.

Kompetentna kancelaria prawna może pomóc nam w niemal każdej sytuacji. Jednak zawsze i wszędzie warto zwrócić szczególną uwagę na to jakie usługi świadczy. Ich zakres będzie bowiem informował nas o jej profesjonalizmie i kompetencjach. Po tym właśnie poznamy czy do czynienia mamy z profesjonalistami. Pora więc na krótki poradnik i charakterystykę zakresu usług jakie powinna świadczyć kancelaria radcy prawnego godna zaufania.

młotek

Zacznijmy od tego, że w skład usług świadczonych przez kancelarię powinna wchodzić bieżąca obsługa prawna firmy koncentrująca się na konsultacjach, analizach prawnych, sporządzaniu opinii, projektów umów i wszelkich innych dokumentów. Nie bez znaczenia jest także sporządzanie i opiniowanie umów, doradztwo z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego i oczywiście prawa pracy. Pamiętajmy też o udziale w naradach , spotkaniach biznesowych i negocjacjach, reprezentacji w sporach sądowych, postępowaniach upadłościowych i sporządzaniu wniosków o ogłoszenie upadłości. Ważne jest także zakładanie i likwidacja podmiotów gospodarczych, przekształcanie ich formy prawnej, prowadzenie Zgromadzeń Wspólników, sporządzanie regulaminów organów spółek i przygotowywanie uchwał, windykacja należności, negocjacje przedsądowe, prowadzenie spraw przed sądami, współpraca z organami egzekucyjnymi, dochodzenie odszkodowań ubezpieczeniowych, prowadzenie spraw spadkowych i nadzór nad czynnościami prawnymi podejmowanymi przez klienta.

Decydując się na podjęcie współpracy z kancelarią radcy prawnego musimy więc postawić na doświadczenie i zaufanie. Z tak dobrym i kompetentnym radcą u boku nie straszne nam będzie zarówno niezapłacona faktura jak i wszelkie meandry prawa.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: