Wcześnijesza emerytura – policjanci walczą o swoje prawa

Polski rząd chce odebrać policjantom przywileje emerytalne, gdyż kosztują one polskie państwo zbyt wiele. Według policjantów wcześniejsza emerytura to jedyny element, który zachęca ich do pracy, gdyż przy tak niskich pensjach, ciężko przyciągnąć nowych służbistów.

Wcześniejsza emerytura może być odebrana policjantom, ale w sytuacji kiedy będą oni zarabiali co najmniej dwa tysiące euro – tak wygląda oficjalne stanowisko związków zawodowych policjantów.  O dziwo, polski rząd zaczyna powoli ustępować i wcześniejsza emerytura nie zostanie radykalnie obcięta w odniesieniu do służb mundurowych. Już teraz Grzegorz Schetyna oświadczył, że nie chce tak jak wcześniej wydłużyć pracy policjantów o dziesięć lat, lecz jedynie o pięć. Dodatkowo reforma w swojej pierwotnej postaci miała dotyczyć wszystkich policjantów, którzy rozpoczęli służbę od 1999 roku. W chwili obecnej  wcześniejsza emerytura będzie obejmowała jedynie policjantów, którzy rozpoczną służbę w 2011 roku.

Wcześniejsza emerytura będzie ciągle przysługiwać policjantom. Jest w tym jednak jeden element, który mnie osobiście frustruje.  Osoba, której wcześniejsza emerytura przysługuje w  wieku 35 lat w wysokości  40% pensji, jest ciągle zdolna do pracy i jestem przekonany, że takową podejmie i będzie to prawdopodobnie praca za wyższe wynagrodzeni, a wcześniejsze doświadczenie w policji będzie traktowane jak element konieczny do dostawania gwarantowanej gotówki co miesiąc.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: