Wiosną kupujemy najwięcej

Wraz z nadejściem wiosny sprzedawcy odzieży zacierają ręce. Dlaczego? Otóż sprzedaż bluz i koszulek w naszym kraju podzielona jest zazwyczaj na dwa etapy…

Pierwszy ma miejsce tuż przed zbliżającym się latem. Wtedy właśnie nabywamy najwięcej koszulek z krótkimi rękawkami i krótkich spodni.

Drugi natomiast można zaobserwować właśnie teraz – na początku wiosny. W tym okresie tłumnie odwiedzamy wszelkiej maści sklepy, a także centra handlowe w poszukiwaniu zarówno interesującego nas obuwia jak i właśnie odzieży.

Nic w tym dziwnego. Nikt z nas nie chciałby przecież chodzić w grubej, zimowej kurtce wtedy, gdy na dworze ciepło i słonecznie. Warto jednak pochylić się nad problemem i pokrótce zastanowić się na jakie koszulki i bluzy Polacy wydają najczęściej ciężko zarobione pieniądze. Otóż odpowiedź jest niezwykle prosta i wynika z długoletniej obserwacji rynku dystrybucji i sprzedaży odzieży.

Przede wszystkim więc coraz częściej kupujemy produkty wysokiej jakości. Nie dajemy już nabrać się na towary niskiej klasy. Wyprodukowane najczęściej w Chinach. Stawiając na znaną markę musimy co prawda najczęściej wydać więcej pieniędzy, lecz mamy pewność, że koszulki czy bluzy przez nas nabyte nie stracą kolorów lub nie skurczą się zaraz po pierwszym praniu. Największym powodzeniem wśród Polaków w zeszłym roku cieszyły się produkty takich firm jak Nike, Embros, Puma i Reebok. Największy wzrost sprzedaży odnotowały zaś centra handlowe i galerie, a także niewielkie, osiedlowe sklepy sportowe. Polacy najczęściej wybierają się na zakupy w piątkowe wieczory, soboty i niedziele. Coraz częściej kupujemy także bluzy z kapturami i koszulki wykonane z nowoczesnych materiałów.

Wiosna i lato, to zatem pory roku podczas trwania których nie tylko wylegujemy się na słońcu i zapominamy o zimie, ale także wspieramy rodzimych sprzedawców tłumnie nawiedzając sklepy i centra handlowe. Dla lubiących wygodę ostateczną opcją pozostają jednak tradycyjne sklepy internetowe i zakupy online.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: