Wjechałeś w dziurę? Należy Ci się odszkodowanie!

Po naszym kraju porusza się codziennie wiele milionów aut. Niestety nasze drogi są jakie są – to zbiór dziur i wyrw, które wprawiają niejednego kierowcę w zakłopotanie i zdenerwowanie. Nie możemy zatem dziwić się, że od czasu do czasu nasze auto ulegnie awarii.

Gorzej jednak, kiedy wskutek tego zdarzenia uszkodzimy oponę, felgę czy elementy zawieszenia. Czy w takiej sytuacji nie ma dla nas żadnego ratunku? Bynajmniej. Trzeba jednak wiedzieć co zrobić i gdzie się udać. Oto zatem krótki poradnik.

Poradnik, który, mamy nadzieję, pozwoli odzyskać pieniądze za uszkodzone alufelgi, opony, elementy karoserii czy zawieszenia.

Jeśli zatem spotka nas pech na drodze zróbmy co następuje. Po pierwsze przestawmy auto w bezpieczne dla wszystkich miejsce. Jeśli zaś nie jest na chodzie – włączmy światła awaryjne i ustawmy za nim trójkąt ostrzegawczy.

Po drugie – zadzwońmy po policję. Oczywiście nie musimy tego robić, ale z ich dokumentacją sprawy i opinią łatwiej będzie nam uzyskać odszkodowanie. Poprośmy zatem policjantów, by wykonali zdjęcia dziury i wszystkich uszkodzeń jakie wjazd w nią spowodował.

Po trzecie udajmy się na oględziny do specjalistycznej stacji kontroli pojazdów i odwiedźmy mechanika. On oceni, czy poza zniszczoną felgą i oponą trzeba będzie wymienić coś jeszcze.

Po czwarte ustalmy kto jest właścicielem drogi na jakiej zdarzył się wypadek. Jeśli jest to miasto – odwiedzamy jego stronę internetową i pobieramy odpowiednie dokumenty-wnioski o wypłatę odszkodowania z tytułu szkody na drodze.

Po piąte – dołączamy do wypełnionego wniosku wszystkie faktury i paragony od mechanika oraz za uszkodzone koło. Wszystko to wysyłamy.

Czekamy z reguły kilka tygodni i cieszymy się pieniędzmi z odszkodowania, jakie wpłynęły na nasze konto. Warto w tym przypadku zaznaczyć, że po policję nie musimy wcale dzwonić. Jednak notatka sporządzona przez funkcjonariuszy i ich dokumentacja fotograficzna pozwolą na szybsze i łatwiejsze odzyskanie pieniędzy. Jeśli jednak właściciel drogi ociągał się będzie z wypłatą środków, pozostaje nam już tylko szukanie pomocy u adwokata.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: