Własna firma – alternatywa dla etatu?

Czy własna firma może być dobrą alternatywą dla pracy na etacie? Może i przekonali się o tym przedsiębiorcy na całym świecie. W Polsce także obserwuje się tendencję wzrostową prywatnych przedsiębiorstw, coraz więcej osób decyduje się na założenie swojej firmy. Wielu jest jednak takich, którzy chcieliby, ale…

No właśnie – ale… Procedura związana z rejestrowaniem działalności gospodarczej w Polsce wciąż jest stosunkowo skomplikowana, a i samo prowadzenie firmy nie jest sprawą prostą. Nawet jednoosobowa działalność gospodarcza wiąże się z koniecznością wykonania dużej “papierkowej roboty” zarówno podczas rejestracji w urzędach, jak i później – choćby przy okazji comiesięcznego rozliczania się z Urzędem Skarbowym czy ZUS-em. Trudno zatem dziwić się tym, którzy w biznesie stawiają pierwsze kroki i choć marzy im się własna firma, zwyczajnie obawiają się – że nie podołają jej prowadzeniu.

Dla wszystkich tych osób mam dobrą wiadomość. Nie jesteście pozostawieni sami sobie! W Internecie jest coraz więcej serwisów i for dyskusyjnych, zrzeszających przedsiębiorców – i tych początkujących i tych, którzy są już prawdziwymi “rekinami biznesu”. Na takich stronach przedsiębiorcy wymieniają się doświadczeniami, udzielają sobie wzajemnie porad i pomagają w rozwiązywaniu trudnych sytuacji. Jednym z takich miejsc w sieci jest Forum Przyjaznych Inwestorów, które przyjazne jest nie tylko z nazwy. Działa tam prawdziwa grupa wsparcia pomagająca wszystkim, dla których biznes wciąż jest czarną magią. Zatem zanim przekreślicie swoje marzenia o własnej firmie, zajrzyjcie na wspomniane wyżej forum. Wiem o czym piszę – sam często się na nim udzielam i wiem, że warto je odwiedzić. Uzyskanie pomocy – gwarantowane!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: