Jak zająć dziecko w czasie urlopu na wakacjach

Gdy decydowaliśmy się wyjechać na urlop z dziećmi wszyscy dziwili się i znacząco pukali po głowach. Chyba zwariowaliście – mówili – dziecko na wakacjach oznacza zupełny brak odpoczynku.

Co to za urlop, gdy trzeba cały czas mieć oczy dookoła głowy. A czasami dookoła głowy nawet nie wystarczą i maluchy mimo naszych najszczerszych chęci i tak coś zbroją, stłuką, rozbiją, rozchlapią, przewrócą, zdewastują i klops.

Przerabialiśmy to już nie jeden raz i zgadzamy się, że to wcale nie łatwy sport. Nawet z jednym milusińskim jest trudno a co dopiero z całą gromadką. Jednak mimo całego zachodu ostatecznie uważamy, że da się i jeszcze więcej powiem, że naprawdę warto.

Rodzinny urlop, taka letnia wspólna przygoda zbliża nas do siebie i nawet jeśli przez cały rok nie często zdarzają nam się wypady całą zgrają za miasto, to właśnie urlopowa pora do tego nam służy.

Na dzieci jak się okazuję zawsze jest jakiś sposób, najczęściej wystarczą popularne bajki dla dzieci, kolorowanki i paczka pisaków, a w ekstremalnych przypadkach trzeba zapodać gry dla dzieci, które sprawiają że dzieci zapominają o całym świecie wtedy my czerpiemy przyjemność z błogiego spokoju niezakłóconego żadnym krzykiem płaczem i narzekaniem… taki spokój trawa tylko chwilę i dlatego jest aż taki cenny.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: