Wycieczka do Zakopanego

We wrześniu 2007 wybraliśmy się z żoną i dzieckiem na wakacje do apartamentu w Zakopanem. Była to nasza od lat oczekiwana wycieczka ponieważ pierwszy raz pojechaliśmy na wakacje z rocznym maluszkiem.
Droga stosunkowo daleka, bo przez cały kraj, od morza aż do Tatr, trwało to prawie cały dzień, z półgodzinnymi, paroma pauzami na na jedzenie, mimo tego naprawdę warto było.

Około godziny 21. dojechaliśmy do celu Rezydencja BAMBI, gdzie czekały na nas wygodne apartamenty, zaklepane już w połowie wakacji. Było tak jak na stronie internetowej, a dodam nawet, że jeszcze lepiej, urocza pani gospodarz, cudowny klimat, i przyjaźnie dla rodzin z dziećmi (łóżeczko dla maluszka w sypialni, a tuż za domem plac zabaw dla dzieci). Z całą pewnością zamówione przez nas noclegi Zakopane były bardzo udane.

Dzień po przyjeździe wspólne zwiedzanie rozpoczęliśmy jak każdy turysta od centrum Krupówek. To doskonałe miejsce dla mojej żony lubi tu spacerować po sklepach i robić od rana do wieczora zakupy. Po całodziennych zakupach wybraliśmy się na szczyt Gubałówki, naturalnie kolejką terenowo-linową (14zł za osobę w górę i na dół). Widoki były wspaniałe, cudowna panorama Tatr, Zakopanego i okolicznych miejscowości. Szczególnie zachwyciły nas szczyty nieco już zakryte śniegiem.

Kolejne wspólne wędrówki to: przejażdżka bryczką na Morskie Oko (70zł dwie strony). Widok jaki można tu spotkać z pewnością najcudowniejszy, wycieczka rowerowa do Doliny Chochołowskiej (rowery wynajmuje się na miejscu, także przystosowane dla naszych maluchów 10zł od punktu do punktu), przejażdżką wozem w Kościeliską (200zł w dwie strony) i codzienne wyprawy samochodem po Zakopanem i okolicznych miejscowościach (5,5 ON na 100km).

Przepiękne panoramy Tatr, magia i piękno Krupówek, góralskie klimaty, wspaniałe i drogie nieruchomości: działki z widokiem na góry (i powalające ceny sięgające 700zł za m2), domy w technologii drewnianej, luksusowe wille (od 50 do 300zł za dobę), małe i rodzinne domki drewniane – urzekły nas chyba najbardziej.
Po długich wyprawach głodnym i spragnionym polecamy OWCZARNIĘ przy Krupówkach: z kapelą i zze wspaniałym i sytym jadłem (80zł danie dla 2 osób). Zapach wina grzanego podawanego w tej karczmie pozostanie nam na długo.

Polecam każdemu Zakopane, ze względu na urokliwy klimat, wspaniałe atrakcje. Muszę niestety powiedzieć, że nie jest tutaj tanio, same parkingi wyniosą nas 3,50 zł za godzinę! w okolicach Krupówek. Jednak nie udajemy się na wakacje w tym celu, by liczyć , tylko wypoczywać i zapomnieć o wszystkim, o czym myśli się na co dzień.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Wycieczka do Zakopanego”

  1. Pod Kuźniczym Młotem – muzeum:

    Szanowni Państwo,
    oferujemy współpracę w zakresie obsługi grup turystycznych w Zakopanem i w Tatrach. Posiadamy przewodników górskich, także dla obcokrajowców. Nasze żywe muzeum, jest dużą atrakcją dla młodzieży szkolnej. Prosimy odwiedzać naszą stronę internetową, gdzie znajdziecie gotowe programy wycieczek górskich, co ułatwi nauczycielom przygotowanie wycieczki: skansen-podhale.pl Dojeżdżamy również z naszymi ciekawymi programami filmowymi, rozrywkowymi i naukowymi, na kwatery, szczególnie do grup osób starszych lub niepełnosprawnych. W załączniku kilka informacji więcej o imprezach w żywym zakopiańskim muzeum. Dla każdego coś miłego – konkursy z nagrodami w ramach lekcji muzealnych. W lecie rusza na Równi Krupowej, w centrum miasta, nowa atrakcja dla turystów – Zakopiański Park Miniatur (sierpień i wrzesień bezpłatnie).

    Biuro turystyczne Fundacji Skansen w Zakopanem

Napisz komentarz lub opinię na forum: