Wyjazdy studenckie

Nie da się ukryć, że życie studenta do łatwych nie należy. Można też z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że jest bardzo trudne i wymagające ogromnej odporności na stres. Tym bardziej, że niedawno rozpoczęła się wreszcie sesja letnia – czas egzaminów i zaliczeń, którego studenci wprost nienawidzą.

Alpy

Okres luzu i imprez skończył się. I choć w dalszym ciągu wielu z nas właśnie z tym kojarzyć się będzie życie żaka, to tak naprawdę sesja jest momentem, który wymaga starannego przygotowania się, przejrzenia setek stron tekstu i powtórzenia sporej ilości materiału. Nie może dziwić zatem fakt, że polscy studenci coraz częściej szukają miejsc i sposobów na wypoczynek, odprężenie się i wyluzowanie po egzaminach i zaliczeniach. Dają oni szczerze zarobić firmom zajmującym się organizacją wyjazdów studenckich. Najbardziej popularne są zaś te w góry i na narty. Szczególnie w takie miejsca jak Les Deux Alpes…

Wystarczy powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej interesujących regionów narciarskich w całych Alpach. Mamy tu więc największy w Europie snowpark, lodowiec Mont de Lans, szybkie gondole i 230 kilometrów szerokich, bardzo dobrze przygotowanych tras narciarskich. Młodych studentów przyciągają też liczne puby, kluby i bary, gdzie imprezować można do białego rana. W Europie nie ma tak dużego obszaru lodowca dostępnego dla narciarzy i snowboardzistów. To właśnie tutaj trenują kadry potęg sportów zimowych. Snowpark Les Deux Alpes to także skocznie, boksy, raile, dwa tory do boardercrossu i strefa chillout. To takie atrakcje jak jazda autem na lodzie, loty paralotnią, wspinaczka, jazda na skuterach śnieżnych i wiele innych. Na podroż autem ze stolicy Polski trzeba przeznaczyć około 20-22 godziny.

Dlatego każdy student, który zakończy niebawem sesję letnią z pozytywnym wynikiem powinien zdecydować się na wyjazd. Dzięki temu może on poznać nowych, wspaniałych ludzi, wziąć udział w imprezie, która na zawsze zmieni jego życie. Już teraz wnieś pełnię kolorów do studenckiego życia, wyluzuj i odpręż się ciesząc się jednocześnie życiem i wspierając rodzime firmy, które zajmują się organizowaniem tego typu imprez.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: