Wynajem mieszkan szczecin

Już za kilka dni rozpocznie się mój pierwszy studencki rok życia. Skończyłem liceum i udało mi się dostać na studia o kierunku informatyka. Zatem jestem bardzo szczęśliwy – w końcu dostać się na Politechnikę Szczecińską nie jest rzeczą banalną. Pozostaje tylko jeszcze jeden problem – mieszkanie. Miejsca w akademikach są pozajmowane i tam nie mam szans na miejsce, więc zacząłem rozglądać się za wynajmem jakiegoś lokum na kolejnych moich 5 lat.

Wynajem mieszkań w Szczecinie to temat równie niebanalny co dostanie się na Polibudę. Aby dostać się na uczelnię było kilka osób na jedno miejsce. Nie chodzi mi oczywiście o jakieś przechwalanie się, po prostu nie było to łatwe zadanie, więc tym bardziej cieszę się, że mi się udało. Wracając do tematu: mimo, że jest bardzo wiele biur nieruchomości, które pośredniczą w wynajmie mieszkań, to jednak ceny powalają (przynajmniej mnie) na ziemię… No prawda jest taka, że trzeba liczyć się z kwotą ok. 1500 zł miesięcznie na wynajem mieszkania. Zastanawiające jest to, że chyba już lepiej wziąćby kredyt na mieszkanie.

Nie wiem zatem co zrobić – ze szczecińskich biur nieruchomości chyba zrezygnuję, bo po prostu mnie na takie ceny nie stać. I chyba rozpocznę szukanie jakiegoś lokum na własną rękę. Może akurat uda mi się znaleźć coś o mniejszych kosztach, pewnie też i mniejszym standardzie, ale mnie tak naprawdę zależy po prostu na czterech kontach, w których będę mógł w spokoju przygotować się do egzaminów.

Jeśli mi się to nie uda, to chyba pozostaje wynajem za ponad tysiąc złotych i dorabianie sobie w weekendy w jakieś pracy. Wtedy faktycznie musiałbym skorzystać z oferty biura nieruchomości w Szczecinie. Oczywiście porównam najpierw wiele ofert, bo z tego co widziałem, to agencji nieruchomości jest bardzo dużo i pewnie ofert jest ogrom. Tak czy inaczej cieszę się, że przyjadę do Szczecina i zacznę uczyć się o tym, co lubię i co ma mi w przyszłości dać kilka złotych na codzienne życie 🙂

Myślę, że będzie dobrze!

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: