Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby

Śmierć bliskiej osoby to nic przyjemnego. Jednakże, jeśli odrzucimy na bok ludzkie sentymenty, to z pewnej perspektywy tego typu zdarzenie może mieć pozytywne skutki. Wiadomo, że rodzina jest warta każdych pieniądze, aczkolwiek czasem zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby może naprawdę naprawić rodzinny budżet i zmienić sytuacje materialną wielu osób. Co ciekawe ludzie często wyczuwając nieszczęście sami decydują się na dodatkowe ubezpieczenie. Nieraz i nie dwa słyszy się o tym, że dodatkowe świadczenia tj. odszkodowanie/zadośćuczynienie za śmierć matki lub ojca zdecydowanie ułatwiły dzieciom “start w dorosłość”. Często są to, bowiem na tyle duże kwoty, że młodzi ludzie są w stanie skończyć studia, kupić mieszkania i zacząć swoje życie z pułapu, o którym nawet by nie marzyli, gdy ich rodzic, lub rodzice dalej żyli.

Tragedie, więc czasem niosą pewnego rodzaju pozytywy, o których nie można mówić, jako coś super fajnego, czy pożądanego, lecz na pewno takie dodatkowe pieniądze są bardzo pomocne. Wiadomym jest że zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby nie zastąpi jej fizycznie, lecz przynajmniej na tej stopie ekonomicznej rodzina nadal będzie mogła czuć się pewnie i stabilnie dzięki odszkodowaniu

Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby ma przeważnie za zadanie naprawić sytuację finansową rodziny, zaś zadośćuczynienie – zadośćuczynić cierpienia psychiczne które spowodowała śmierć bliskiej osoby.

W dzisiejszych czasach finanse domowe są bardzo kruche, dlatego warto się ubezpieczyć.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

1 Komentarz, opinia na forum artykułu “Zadośćuczynienie za śmierć bliskiej osoby”

  1. matelusz87:

    Czy ktoś może wytłumaczyć mi różnicę miedzy zadośćuczynieniem a odszkodowaniem po śmierci bliskiej osoby? Mam problem ponieważ muszę przygotować dokumentację po wypadku żeby dostać zadośćuczynienie i nie mam pojęcia jak zabrać się do tego.

    macie jakiegoś sprawdzonego radcę prawnego od spraw odszkodowań?

Napisz komentarz lub opinię na forum: