Zakaz wykorzystywania uzywanych czesci

W samochodzie jest co najmniej kilka układów, które wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy (układ kierowniczy, hamulcowy, zawieszenie, poduszki, pasy i układ ich sterowania), gdzie stosowanie używanych części jest bardzo niebezpieczne. Należy podkreślić, że w razie zaistnienia wypadku, towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić wypłaty odszkodowania, jeśli stwierdzą, że jedną z przyczyn jego powstania było zamontowanie niesprawnych, poprzednio używanych części.
Używane części do samochodów, takie jak tłumiki, poduszki powietrzne, urządzenia alarmowe, ale także pióra wycieraczek i instalacje zasilania gazem samochodów wycofanych z eksploatacji nie będą mogły zostać ponownie wykorzystane do napraw aut w Polsce.
Tłumiki, poduszki powietrzne, urządzenia alarmowe, ale również pióra wycieraczek i instalacje zasilania gazem samochodów wycofanych z eksploatacji nie będą mogły zostać ponownie wykorzystane do napraw aut w Polsce.
Powszechnie wiadomo, że rynek części jest w Polsce jeszcze nieucywilizowany. Oprócz przyzwoitych i uczciwych firm, działają także te, które sprzedają części byle jakie, a co gorsze również pochodzące z kradzionych aut. Najgorszy jest jednak handel częściami, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo pojazdów.
Właściciele używanych samochodów starają się dokonywać napraw we własnym zakresie lub w warsztatach bez autoryzacji. Aby zminimalizować koszty często stosują części używane bez gwarancji jakości, kupując je na giełdach lub na złomowiskach.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

2 komentarze artykułu “Zakaz wykorzystywania uzywanych czesci”

  1. admin:

    Wpis jest kopiowany. Modyfikacja artykułu uchroni go przed usunięciem. W przypadku dostosowania artykułu do wymogów, po dokonaniu zmian proszę napisać komentarz. W innym wypadku artykuł zostanie usunięty. Podobne rzecz się ma do drugiego Pana/Pani artykułu: https://arty.waw.pl/ponad-polowa-internautow-kupuje-w-e-sklepach/

    Pozdrawiam
    Admin

  2. admin:

    Zapomniałem, o tych artykułach. Jeśli wyraża Pan chęć modyfikacji także tego drugiego proszę napisać tu komentarz. Przyznam chwilowo uprawnienia. Tymczasem mała blokada.

Napisz komentarz lub opinię na forum: