Zakładamy niewielkie punkty usługowe

Jak wynika z badań rynku prowadzonych przez kompetentne placówki i urzędy, Polacy coraz częściej lubują się w zakładaniu niewielkich placówek usługowych. Tego rodzaju działalność jest zatem dzisiaj coraz popularniejsza. Po pierwsze dlatego, iż ułatwia pozyskanie środków z Unii Europejskiej, a po drugie – dlatego, że prowadzenie niewielkiej działalności skoncentrowane na wynajęciu pomieszczenia i odpowiednich maszyn nie kosztuje zbyt wiele.

Analizując sytuację na rynku pracy zauważyć należy, iż rodacy, zarówno Polki jak i Polacy, inwestują dzisiaj przede wszystkim w dwa rodzaje działalności na małą i średnią skalę.

Pierwszy z nich to zakładanie różnego rodzaju punktów świadczących usługi z zakresu fast food. Dzisiaj wystarczy wziąć do ręki praktycznie obojętnie jaką gazetę, by natknąć się na wiele reklam takich właśnie podmiotów. Co więcej takie punkty zarabiają na siebie przede wszystkim dzięki dowożeniu posiłków.

Często taka działalność generuje nawet 80% całkowitych zysków. Punkt gastronomiczny założyć jest bardzo łatwo. Wystarczy tylko orzeczenie sanepidu, pozytywna opinia dotycząca warunków przeciwpożarowych oraz profesjonalna kadra pracowników. Zazwyczaj takie punkty generują pierwsze zyski już po roku od założenia. Jest to zatem szybka i rozsądna forma zarabiania pieniędzy i dobry sposób na nowoczesny biznes, choć konkurencja spora.

Drugim rodzajem działalności jaki jest dzisiaj bardzo popularny wśród nie tylko młodych ludzi jest otwieranie punktów ksero. Takie miejsca zazwyczaj powstają w pobliżu szkół i uczelni. Korzystał z nich chyba każdy z nas. Dodatkową atrakcją, która przyciąga potencjalnych klientów do takich podmiotów jest świadczenie usług niezwiązanych bezpośrednio z ksero. To najczęściej bindowanie i oprawa prac magisterskich. By otworzyć własny punkt ksero nie musimy walczyć z wiatrakami. Wystarczy kadra doświadczonych pracowników, wynajęcie lokalu i kilku maszyn. Nie są to zatem wielkie koszta, a przynieść mogą spore zyski.

Polacy inwestują zatem w niewielkie punkty usługowe i działalność skoncentrowaną raczej na wybranej części rynku. Coraz więcej tego rodzaju punktów otwierają osoby będące do tej pory bezrobotnymi, które pozyskują środki z urzędów pracy. Jak zatem widać – można, wystarczy tylko chcieć.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: