Zanik efektywności marketingu klasycznego na rzecz marketingu interaktywnego

W dzisiejszych czasach skuteczność reklamy klasycznej zaczyna drastycznie maleć. O ile jeszcze kilka lat temu reklama telewizyjna czy nawet radiowa była w stanie przyciągnąć do nas klientów, tak dzisiaj reklama telewizyjna straciła bardzo na wartości a reklama radiowa jest już niezauważalna. Można by wspomnieć jeszcze o popularnych bilbordach, których jest już na tyle dużo, iż są po prostu przez ludzi ignorowane.

Koncepcją, która ratuje jeszcze większość strategii marketingowych jest Marketing Mix. Stosując elementy zarządzania produktem w relacji z otoczeniem, ceną oraz klientem, przedsiębiorstwa są jeszcze w stanie zwrócić uwagę na swoją markę. Co ma jednak zrobić firma, która zaczyna swoją działalność? Odpowiedź: stosować marketing interaktywny.

Marketing interaktywny polega na wyjściu klientowi naprzeciw i rozpoczęcie z nim dialogu o jego potrzebach. Dopiero pełne zrozumienie klienta oraz jego zadowolenie, wynikające z faktu, iż zwróciliśmy na niego uwagę i interesuje nas to co on ma do powiedzenia, może zaowocować sprzedażą naszych produktów oraz usług. Ulubionym środowiskiem na stosowanie marketingu interaktywnego jest Internet. Globalna sieć skupia miliardy użytkowników, do których możemy kierować swoją ofertę. Dodatkowo należy powiedzieć, iż duże firmy, które postawiły na marketing interaktywny jako niezbędną gałąź swej strategii zwiększyły znacznie liczbę klientów lojalnych marce, która reprezentują (np. Coca-Cola).

Nie trzeba być specjalistą aby wdrożyć koncepcję marketingu interaktywnego. Można zastosować outsourcing i zlecić wykonanie naszej kampanii marketingowej firmom, które kryją się pod szyldem „Agencja Interaktywna
Przykładem takiej firm jest Agencja Interaktywna ze Szczecina – Eppearance. Firma oferuje pełen pakiet prowadzenia kampanii marketingowej, od ustalenia strategii marketingowej, poprzez jej wdrażanie do kontrolowania jej efektów i interakcji z klientem w długim czasu.

Komenatrze i opinie do artykułu na forum

Napisz komentarz lub opinię na forum: